Odporúčané hodiny pre občanov
Pon 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Pia 08.00 - 12.30 hod.
Nové projekty


Aktuálne informácie COVID-19


Voľné pracovné miesta
Aplikácia na stiahnutie
Android
Android
Apple
Apple

Drocárov park v novom šate

Športovo-rekreačný areál v Drocárovom parku chátral odkedy mu posledný nájomca vypovedal zmluvu. Po dvoch rokoch sa však podarilo odpredať technológiu mobilnej ľadovej plochy a mestská časť tak konečne môže investovať do pozemku, na ktorom bola umiestnená. Na predmetnej ploche by sa malo vybudovať nové multifunkčné ihrisko. „Už v predchádzajúcom volebnom období sme iniciovali niekoľko pokusov o vypísanie verejno-obchodnej súťaže, žiaľ, neúspešne. Podmienky, ktoré v nej boli nastavené neboli správne uvedené a definovaný majetok nezodpovedal reálnemu stavu. Sme veľmi radi, že súťaž sa nám konečne podarilo vypísať a uzatvorili sme ju s pozitívnym výsledkom,“ uviedol zástupca starostu mestskej časti Košice-Sídlisko KVP Roman Matoušek.

Cena klesla za dva roky o polovicu

Mestská časť si dala vypracovať aj nový súdno-znalecký posudok. Technológiu mobilnej ľadovej plochy, teda mantintely, trubky, kompresor, rolbu, malotraktor, bránky, sieťky a ostatné komponenty odpredala za 16 100 eur. Jej pôvodná hodnota bola dvojnásobne vyššia, v priebehu dvoch rokov ale cena klesla o polovicu. Podľa  Matoušeka, je však podstatný aktuálny stav a to, že sa veci konečne pohli dopredu.

TENISOVÉ IHRISKO OPAŤ SPRÍSTUPNENÉ VEREJNOSTI

Súčasťou športového komplexu je aj tenisové ihrisko, ktoré sa po viac ako troch rokoch  opäť otvorilo pre verejnosť. Sprevádzkovať sa ho podarilo svojpomocne. Práce pozostávali z položenia novej antuky, ktorá bola nahradená novou - vrecovanou antukou. Dookola sa vykosila burina, opravili a doplnili čiary, zrekonštruovala sa sieť a náradie, ktoré sa používalo na úpravu povrchu. Na odporúčanie odborníkov sa tam dala aj požadovaná zrnitosť antuky.

Ihrisko je aktuálne pre verejnosť dostupné bezplatne.

Zavolať môžete na telefónne číslo - 0905 711 298, dohodnúť si termín hry a prísť si zahrať. Otváracie hodiny ihriska sú aktuálne od 8.00 do 20.00 hod. Postupne by pri kurte mali pribudnúť aj sociálne zariadenia a šatne pre tých, ktorí ho prídu využiť.

Mestská časť chce v tomto roku investovať aj do výsadby zelene a úpravy celého areálu. Jeho súčasťou má byť po novom aj petangové ihrisko či ďalšia plocha na spoločenské hry pre deti.
 

 

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224