Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je utorok, 25.02.2020RSSFacebook
Vyhľadávanie

Pokračujeme v hrabaní lístia

AKO POSTUPUJEME?

S hrabaním lístia sme začali uplynulý týždeň, v medziblokových priestoroch ho vykonávajú aktuálne naši aktivační pracovníci. Vidieť ich môžete na najviac frekventovaných úsekoch, teda pri zastávkach MHD, chodníkoch ako i v okolí nákupných centier.

Na hlavné ťahy – t.j. Trieda KVP a Moskovská ulica, máme zazmluvnenú firmu PRO GARDEN.

Lístie odpratávame postupne - na jednotlivé kopy. Tie pri aktuálnom stave počasia cez noc navlhnú, čím zmenšia svoj objem a je jednoduchšie aj ich samotné nakladanie. Vývoz lístia prebieha podľa potreby, teda v závislosti od množstva pripraveného lístia.Odvezené je následne do kompostárne v Bernátovciach.

LÍSTIE NIE JE ODPAD

Lístie je prirodzenou súčasťou prírody a jesenných mesiacov, prosíme Vás, nerobte zbytočnú paniku, ak ho niekde zbadáte neodhrabané alebo ponechané v kope. Nehovoríme o žiadnych tonách lístia ani o žiadnom smeti, ale o lísti, ktoré môže prirodzene slúžiť na vytvorenie kompostu pre lepší rast trávy alebo aj ako úkryt pre zvieratká, napríklad ježkov.
No a v malom množstve nám niekde aj krásne zafarbí naše sídlisko.

UPOZORNITE NÁS NA PROBLÉMY
Ak predsa len zbadáte niekde na sídlisku dlhodobo neodhrabané lístie alebo budete mať pocit, že sme ho niekde zabudli odpratať, prosíme kontaktuje miestny úrad - k1k@mckvp.sk.

Ďakujeme.

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224