Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je utorok, 25.02.2020RSSFacebook
Vyhľadávanie

Turnaj o pohár mestskej časti v prehadzovanej priniesol skvelé výsledky

Utorok (5.11.) patril na KVP športu. Žiačky druhého stupňa základných škôl pôsobiacich na našom sídlisku sa stretli na „Turnaji o pohár mestskej časti v prehadzovanej“. Otvoriť ho prišiel starosta Ladislav Lörinc, ktorý zdôraznil, že športové aktivity sú na sídlisku vítané a ich rozvoj bude v plnej miere podporovať aj naďalej.

Podujatie má v mestskej časti už viac ako 10-ročnú tradíciu a medzi dievčatami je veľmi obľúbené, čo potvrdili aj slová jednej z nich. „Na Turnaj sme sa so spolužiačkami veľmi tešili, pretože radi športujeme a spoznávame nových ľudí. Dnes už je väčšina v našom veku najmä za počítačom, nie každému sa chce ešte hýbať. Som rada, že máme takúto možnosť, určite prídeme aj na budúci rok,“ uviedla zo ZŠ Mateja Lechkého Soňa Baltovičová.

Podľa učiteľky zo ZŠ Mateja Lechkého Silvie Hricovej, sú tieto turnaje pre žiakov motiváciou každoročne sa zlepšovať. „Oni majú radosť z toho, že si môžu zmerať sily medzi sebou a ukázať, čo všetko dokážu. Vysoko oceňujem spoluprácu s mestskou časťou, ktorá myslí aj na pohyb a zdravie našich detí. V dnešnej dobe je to veľmi dôležité“.

Ceny prišiel odovzdať zástupca starostu Roman Matoušek spolu s poslancom Mariánom Horenským. Okrem diplomov, medailí, pohárov a sladkej odmeny vybojovali všetci zúčastnení pre svoje školy aj tričká s potlačou mestskej časti.

Výsledky Turnaja:

1.miesto - ZŠ Mateja Lechkého A

2.miesto  - ZŠ Janigova

3.miesto -  Spojená škola sv. Košických mučeníkov

4.miesto - ZŠ Drábova

5.miesto - ZŠ Starozágorska

6.miesto - ZŠ Mateja Lechkého B

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224