Obyvatelia v online dotazníku vyzdvihli prácu miestneho úradu, zapojilo sa viac ako 1000 ľudí

Viac ako 90% miestnych obyvateľov vníma za posledné dva roky  zlepšenie života na sídlisku KVP. Samospráva spustila viacero noviniek a hlavne ponúkla viac priestoru vyjadriť sa aj samotným občanom. Vyplýva to z výsledkov online prieskumu, ktorý zverejnila začiatkom januára tohto roka a zapojilo sa doň 1199 ľudí vo veku najmä 33 až 40 rokov.

,,Vyše 85% ľudí vyjadrilo spokojnosť s čistotou na sídlisku v porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím, čo ma teší, keďže údržba sídliska je naša stála priorita a venujeme jej naozaj dosť energie a času. Určite k tomu dopomáha aj to, že ľudia rýchlo reagujú na dianie okolo seba a denne nám posielajú svoje podnety. Najviac dopytov dostávame cez Facebook, prieskum nám ukázal, že informácie z neho získava  viac ako 68% ľudí. Počas pandémie sme zároveň zaznamenali aj nárast stiahnutí našej mobilnej aplikácie, aktuálne ju využíva takmer 5-tisíc ľudí. Vďaka nej dostávame denne niekoľko pripomienok, ktoré dokážeme operatívne vyriešiť“. Uviedol starosta MČ Ladislav Lörinc.

Za jeden z najväčších úspechov uplynulých dvoch rokov považujú KVP-čkári zmenu v systéme rekonštrukcií ciest. Tie sa po rokoch začali opravovať v súvislých celkoch, za čo hovorí aj  vyše 11 000 m² obnovených komunikácií.

Pozitívne reakcie vyvolala aj výsadba novej zelene, vytlačenie dodávok z obytných zón ako aj vybudovanie detského ihriska Žihadielka, ktoré sa samospráve podarilo vybojovať ako prvej v rámci Košického kraja.

Naopak, za najväčší problém sídliska označili obyvatelia chýbajúce polopodzemné kontajnery. Uvítalo by ich necelých 35%. Ďalších 32,5% je nespokojných so situáciou s parkovaním, upozorňujú na nedostatok parkovacích miest. Ľudia vyjadrili nespokojnosť aj s prácou mestskej polície a nízkou kontrolou neprispôsobivých občanov potulujúcich sa v mestskej časti. Z dotazníku vyplynulo napríklad i to, že miestni by uvítali aj zmenu otváracích hodín miestneho úradu.

Odpad, parkovanie a situácia s ľuďmi bez domova sú jednoznačne už roky najväčšie problémy sídliska aj z nášho pohľadu. Uvedomujeme si, že ich riešenie podľa občanov trvá dlho, i keď na tom intenzívne pracujeme od môjho nástupu. Pripomínam však, že práve tieto tri spomínané oblasti nie sú výhradne v našej kompetencii. Aj napriek tomu hľadáme riešenia. V problematike polopodzemných státi sme v prvej fáze vytypovali v spolupráci s mestom Košice 25 lokalít, kde by mohli byť umiestnené. Na nové parkoviská máme vypracované 3 projektové dokumentácie a s mestskou políciou pravidelne kontrolujeme stav nášho sídliska“ skonštatoval starosta Lörinc.

Formulár bol anonymný a jeho výsledky sú zverejnené na webovej stránke mestskej časti. Všetky uvedené údaje budú použité výhradne pre účely Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP. Poslúžia aj ako spätná väzba na skvalitnenie služieb v jednotlivých oblastiach.

Ďakujeme za Vašu spätnú väzbu. Veľmi si to vážime.

Podrobné výsledky formulára nájdete tu - https://www.mckvp.sk/obcan/anketa1/

Fotogaléria

Dokumenty na stiahnutie

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224