Študijný výjazd našich seniorov vďaka cezhraničnej spolupráci

Každý projekt má zmysel. Hlavne, ak sú jeho účastníkmi aj samotní obyvatelia KVP. Tento raz sme vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg a nášmu maďarskému partnerovi spolu so seniormi navštívili malebnú obec Bodrogkisfalud v tokajskej oblasti. Pre našich dôchodcov to bol po pandemickom roku prvý spoločný výlet, načerpanie novej energie a veríme, že aj veselý zážitok.
 
Náš študijný výjazd u susedov sa začal spoznávaním samotnej malebnej obce, obklopenej krásnymi vinicami i prírodou. Skvelé počasie si naši seniori užili aj z chrbta lode, ktorú mohli po Bodrogu aj sami kormidlovať. Po obutí túlavých topánok všetkých presvedčili, že ani rok s koronou im neubral na sile a vydali sa na výstup k soche Ježiša Krista v dedine Tarcal, ku ktorej viedli desiatky schodov. Zaslúžene, nechýbala ochutnávka miestnych džemov, sirupov či kávy.
 
Študijný výjazd sme zakončili v rodinnom vinárstve Bótt, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti z vybudovania samotnej vínnej pivnice a tvorby rôznych druhov vín.
 
Myslíme si, že každá zmena prostredia a zažitie niečo nového môže človeka iba povzbudiť. To bol aj zámer cesty na Tokaj, ktorý vás vie očariť hneď niekoľkokrát. Veríme, že naši seniori si z tohto miesta odniesli pekné spomienky. My sa budeme naďalej uchádzať o také projekty, ktoré majú pre naše sídlisko a jeho obyvateľov zmysel.

 

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224