Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je utorok, 25.02.2020RSSFacebook
Vyhľadávanie

Mestská časť hostila dva turnaje

Uplynulý týždeň sa v našej mestskej časti uskutočnili dva turnaje o pohár MČ Košice - Sídlisko KVP. Jeden patril vybíjanej a druhý futbalu. Sily si proti sebe zmerali rôzne družstvá, ktoré tvorili žiaci zo základných škôl na našom sídlisku.

Oba turnaje sprevádzala priateľská atmosféra a radosť z každého bodu. Ako povedali žiačky zo ZŠ Mateja Lechkého Nina, Emma a Simona: ,,Je to nezabudnuteľný zážitok, okrem toho, že si zašportujeme, stretneme tu veľa priateľov a nadviažeme nové kontakty. Samozrejme, že všetci chceme vyhrať, nie je to však iba o tom. Máme možnosť ukázať, že vieme ako tím spolupracovať a podržať sa, čo je veľmi dôležité."

Turnaj o pohár MČ vo vybíjanej prebiehal opäť v spolupráci so Základnou školou Mateja Lechkého. Podľa učiteľky telesnej výchovy Mgr. Silvie Hricovej, sú takéto podujatia v dnešnej dobe pre deti veľkým prínosom. "V súčasnosti, keď deti málo športujú, málo sa hýbu aj z dôvodu, že nemajú napríklad záujem o pohyby, alebo venujú sa inej nešportovej činnosti sú tieto aktivity na mieste.  Práve u niektorých detí je škola jedinou možnosťou, kde sa na hodinách telesnej výchovy hýbu a športujú. Preto by si tieto detičky mali vrámci sídliska zašportovať, zmerať si sily a porovnať sa aj so svojimi rovesníkmi z iných škôl, kde okrem pohybu nadviažu aj nové kamarátsva, prípadne sa stretnú deti so sídliska. Preto ďakujem aj v mene detí, MČ KVP, za organizovanie týchto súťaží a tešíme sa na dalšie spoločné aktivity," skonštatovala. 

Aj Turnaj o pohár MČ vo futbale opäť prebudil športového ducha u všetkých hráčov, ktorí nenechali nič na náhodu a bojovali zo všetkých síl. V priestoroch telocvične Základnej školy Janigovej, ktorá bola zároveň aj spoluorganizátorom podujatia sa stretli 4 družstvá. Súťažiaci sa zhodli na tom, že už teraz začnú trénovať, aby o rok podali ešte lepšie výkony.

Starosta MČ Ladislav Lörinc poďakoval všetkým zúčastneným a odovzdal im diplomy, medaile, rozlišovacie dresy s potlačou mestskej časti ako i sladké odmeny.

Výsledky Turnaja o pohár MČ Košice - Sídlisko KVP vo vybíjanej (9.5):

1. ZŠ Mateja Lechkého

2. ZŠ Spojená škola sv. Košických mučeníkov

3. ZŠ Súkromná spojená škola, Starozagorská 8

 

Výsledky Turnaja o pohár MČ Košice - Sídlisko KVP vo futbale žiakov 2.stupňa (10.5):

1. ZŠ Drábová 3

2. ZŠ Súkromná spojená škola, Starozagorská 8

3. ZŠ Mateja Lechkého

4. ZŠ Janigova2

 

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224