Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je nedeľa, 15.09.2019RSSFacebook
Vyhľadávanie

Deň matiek sme oslávili aj v Dennom centre

Vo štvrtok (16.5) sa v Dennom centre mestskej časti Košice-Sídlisko KVP uskutočnilo slávnostné posedenie ku Dňu matiek spolu s kultúrnym programom. Jeho súčasťou bolo aj vystúpenie tanečnej formácie LADYLINE, ktorá v tomto roku oslávila 10.výročie svojho vzniku.

Starosta MČ Ladislav Lörinc sa v úvode prihovoril všetkým mamám a starým mamám, ktorým vyjadril úctu a vďaku. „To, že žena môže byť matkou, je zaiste tá najkrajšia rola v jej živote. Som vďačný za všetko, čo ste nám dali a stále aj dávate, za vašu lásku i pochopenie. Aj takýmto spôsobom vám chceme poďakovať za to, že vás máme.“

Deň matiek sprevádzala v dennom centre veselá atmosféra, spievalo sa i tancovalo. Nechýbalo občerstvenie a samozrejme kytička, ktorou vedenie MČ potešilo všetky prítomné mamičky. Tie ocenili tohtoročný program a poďakovali sa za jeho organizáciu. „Veľmi sa nám páčil program, ani sme nečakali, že si toho pre nás pripravili až toľko. Zabavili sme sa, viac spoznali a spríjemnili si popoludnie. Ďakujeme, už teraz sa tešíme na budúci rok,“ uviedla jedna z členiek denného centra.

O hudobný program sa postaral Anton Lakatoš, s ktorým si hostia zaspievali na ľudovú nôtu. Denné centrum včera roztancovala tanečná skupina LADYLINE, ktorá oslávila v tomto roku 10.výročie svojho vzniku. Jej zakladateľka Ing. Anna Hóková si zaspomínala aj na začiatky ich spolupráce. „Prvé tanečné stretnutie sme mali 27.apríla 2009. Prihlásilo sa približne 15 žien z radov seniorov, postupne sa oboznámili s tancovaním a záujem o členstvo v našej formácií rástol. Za 10 rokov sme sa naučili okolo 40 rôznych tancov a čo je najlepšie, stále sa učíme nové. Veľkí tanečníci totiž nie sú veľkí pre ich techniku, ale sú veľkí pre ich vášeň k tancu.“

LADYLINE reprezentuje v súčasnosti mestskú časť na rôznych podujatiach a súťažiach. Starosta včera všetkým členkám poďakoval a odovzdal pamätné listy.

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224