Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je piatok, 18.10.2019RSSFacebook
Vyhľadávanie

Podujatie Samospráva dnes prinieslo bohatú diskusiu so žiakmi ZŠ

Školské zastupiteľstvo, vedomostný kvíz a bohatá diskusia o mestskej časti. Takto vyzeralo dopoludnie na miestnom úrade v  stredu (29.5) počas podujatia Samospráva dnes. Zúčastnili sa ho žiaci 2.stupňa základných škôl, ktorým sme hravou formou priblížili fungovanie našej samosprávy.

Najväčšiu diskusiu počas rokovania školského zastupiteľstva vyvolala otázka – Ako dlho by mali trvať školské prázdniny? Niektorí by ich predĺžili aj na 4 mesiace, iní zasa skrátili na 1týždeň. Aj napriek rôznym návrhom sa všetky skupiny vedeli medzi sebou dohodnúť a to je veľmi dôležité.

Potešila nás aj konštruktívna debata so žiakmi o tom, čo majú na sídlisku radi, čo by chceli zmeniť alebo čo by ich potešilo. Viacerí sa zhodli na tom, aké je dôležité separovanie odpadu a udržiavanie čistoty v našom okolí. Zaujímali sa aj o problematiku parkovania, detských ihrísk či zelene. Sme veľmi radi, že aj tieto témy im v dnešnej dobe nie sú ľahostajné a rozprávajú o nich nahlas. Ďakujeme za príjemné strávený čas a možnosť priblížiť chod nášho miestneho úradu.

Podujatia sa zúčastnili:

ZŠ Janigova 2

ZŠ Starozagorská 8

Spojená škola sv.košických mučeníkov

ZŠ Drábová 3

Súkromná spojená škola Starozagorská 8

ZŠ Mateja Lechkého

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224