Odporúčané hodiny pre občanov
Pon 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Pia 08.00 - 12.30 hod.
Nové projekty


Aktuálne informácie COVID-19


Voľné pracovné miesta
Aplikácia na stiahnutie
Android
Android
Apple
Apple

Podujatia na našom sídlisku

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP každoročne pre svojich obyvateľov pripravuje niekoľko desiatok podujatí rôznorodého charakteru. Podujatia kultúrno-spoločenské, športové, komunitné sociálneho charakteru i podujatia pre senirov v Dennom centre mestskej časti na Cottbuskej 36. Viacero z uvedených podujatí organizuje mestská časť so združeniami ako je Laura, Prameň života, Haliganda a s mnohými inými.

 

[Pozývame Vás na 24 hodinové NONSTOP korčuľovanie]

Srdečne Vás pozývame na športové podujatie NON-STOP 24 HODINOVÉ KORČUĽOVANIE, ktorého spoluorganizátorom je aj naša mestská časť Košice-Sídlisko KVP.

Akcia sa uskutoční v piatok (27.12.2019) v čase od 16.00 hod. a potrvá do soboty (28.12.2019) 16.00 hod. už tradične v T – Systems Športovo – zábavnom areáli, na Alejovej 2 v Košiciach.

Spoločne sa pokúsime prekonať súčasný svetový rekord NON STOP 24 hod. korčuľovania (6043 km) a slovenský rekord v počte účastníkov na ľade (1610 korčuliarov).

Vítané sú všetky vekové kategórie!

Viac
[KVP ožilo vianočnou atmosférou - ĎAKUJEME, že ste prišli]

Vôňa čerstvej kapustnice, sladká chuť horúceho punču, halászlé, ale aj koledy či stánky s domácimi výrobkami. A čo je najdôležitejšie - dobrá nálada a usmiate tváre ľudí. Aj takto vyzerali tohtoročné VIANOCE na KVP, ktoré boli naozaj tradičné!

Svoje tradície a zvyky nám prostredníctvom jednotlivých folklórnych vystúpení predviedli rôzni hudobníci z celého Košického kraja. Zastúpenie mal Abov, Gemer, Spiš i Zemplín. Zavinšovali aj detí z našich materských a základných škôl.

Ďakujeme všetkým učinkujúcim, sponzorom i Vám našim úžasným KVP-čkárom, ktorí ste boli hlavnou súčasťou našich VIANOC.

Viac
[Do knižnice sme odovzdali najnovšie tituly, prednášal aj známy umelecký knihár]

Čitatelia z nášho sídliska majú dôvod na radosť. Pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia so sídlom na Hemerkovej ulici sa rozrástla o knižné novinky domácich i zahraničných autorov.

Postaralo sa o to vedenie mestskej časti, zamestnanci úradu, poslanci i členovia komisií, ktorí na vlastné náklady zakúpili nové tituly s prihliadnutím na potreby knižnice. Touto vianočnou nádielkou sme chceli podporiť jej fungovanie a spraviť niekomu radosť.

Viac
[VIANOCE na KVP pokračujú aj v piatok!]

Predvianočnú atmosféru si v tomto roku môžete na našom sídlisku užiť počas dvoch dní - 12.12. a 13.12.2019 

Ľudové zvyky a tradície predvedú folklórne skupiny z celého Košického kraja. Program spestria svojimi vystúpeniami aj deti z materských a základných škôl, Centra voľného času i OZ Haligandy. Chýbať nebudú stánky s dobrotami, vianočným punčom, kapustnicou či rybacími pochúťkami. Pre deti budú pripravené zaujímavé atrakcie, súčasťou ktorých bude aj virtuálna realita. Svoje výrobky ponúknu na vianočných trhoch aj rôzni remeselníci.

Vezmite rodiny, známych, priateľov a užite si spoločne s nami predvianočný čas.

Viac
[Zhodnotenie roka s našimi seniormi]
10.12.2019

Aj tí skôr narodení by mali vedieť, čo sa počas roka na sídlisku pod novým vedením podarilo i to, prečo niektoré veci nevyšli tak, ako sa plánovalo.

Do denného centra preto v utorok popoludní (10.12.) zavítal starosta Ladislav Lörinc spolu so svojim zástupcom Romanom Matoušekom, aby zhodnotili prvý rok vo funkcii.

Nechýbala otvorená diskusia na rôzne témy ako i predostrenie toho, čo chceme v najbližších rokoch zrealizovať.

 

Viac
[Výmenník Wuppertálska ponúka zaujímavý decembrový program]

Máte voľný čas a neviete čo s ním? Dávame Vám do pozornosti decembrový program Výmenníka Wuppertálska, kde sa nudiť zaručene nebudete.

Viac
[Vianoce na KVP budú naozaj tradičné]

Predvianočnú atmosféru si tento rok na našom sídlisku budete môcť naplno užiť na námestí pri fontáne za OC Grunt 12.12.(štvrtok) a 13.12. (piatok).

O pestrý program sa postarajú folkloristi z CELÉHO KOŠICKÉHO KRAJA, ktorí tak aj na KVP prinesú tradičné zvyky, ktoré k Vianociam jednoducho patria.

Tešíme sa na Vás!

 

Viac
[Pozor zmena termínu - Zbierka šatstva]

v PIATOK (6.12.) sa v našej mestskej časti uskutoční ďalšia ZBIERKA do ktorej sa môžete zapojiť aj VY.

Do denného centra na Cottbuskej ulici č.36 môžete v čase od 16:00-19:00 priniesť šatstvo, obuv, hračky, hygienické potreby či elektroniku.

Dávame do pozornosti aj ZBIERKU potravín a hygienických potrieb, ktorá bude v dňoch 9.12. - 13.12 prebiehať vo Farskom pastoračnom cente.

Nevyhadzujte oblečenie, ktoré nenosíte a veci, ktoré nepotrebujete - prineste to k nám! Spravme spoločne radosť tým, ktorí si ich kúpu nemôžu dovoliť.

Viac
[Podporujeme našu mládež v športových aktivitách]

Sériu športových turnajov sme v tomto roku ukončili florbalom, ktorý sa stáva čoraz popolulárnejším aj medzi žiakmi z našich základných škôl.

Aj keď počas zápasov nechýbalo napätie, všetky sa odohrali v priateľskej atmosfére. Jednotlivé družstvá predviedli férovú a tímovú hru, z čoho máme veľkú radosť.

 

Viac
[Viazanie adventných vencov]

Príďte si vytvoriť svoj vlastný adventný veniec alebo svietnik vo ŠTVRTOK (28.11.) do priestorov denného centra na Cottbuskej ulici č.36.

Začíname o 15:00 hod, čečina a pomocný materiál bude k dispozícii. Vy si prineste sviečky, stužky a ozdoby na tvorenie.

Vychutnajme si spoločne predvianočnú atmosféru. Tešíme sa na Vás!

 

Viac
predchádzajúce | nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224