Úradné hodiny kancelárie prvého kontaktu
Pon   08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Uto   08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str    08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Štv    08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 15.30 hod.
Pia    08.00 - 12.30 hod.
  Návštevné hodiny starostu
každý deň po telefonickej dohode
Sekretariát
055 / 789 06 37
sekret@mckvp.sk
  Sociálny podnik
Nové projekty


Zmluvy, objednávky a faktúry

Kalendár

Voľné pracovné miesta
Autovraky

Z aktuálneho diania

Rozbehli sme prvý projekt participatívneho rozpočtu
14.04.2021
S radosťou vám oznamujeme, že v Dirtparku na Drábovej ulici sa už začali stavebné práce, ktoré povedú k realizácii jedného z víťazných projektov participatívneho rozpočtu. Ide o prvý projekt, ktorý rozbiehame.

,,Začali sme úpravou terénu, demontovali sme bývalý molitánový bazén a postupne sa púšťame do úpravy priestoru na osadenie nafukovacieho vankúša. V najbližších dňoch nás čaká zabezpečenie odvodnenia pod odraz, umiestnenie podkladových gúm ako i vybudovanie kotviacich systémov,“ priblížil predseda OZ Enjoy the ride, Martin Boršč.

Dodal, že následne sa pustia aj do prípravy priestoru pre vybudovanie kids skills trail, ktorý sa bude nachádzať v spodnej časti areálu. O postupe prác vás budeme priebežne informovať, predpokladaný termín ich ukončenia je naplánovaný v letných mesiacoch.
.
Najdôležitejšie je vždy začať, potom práce už len napredujú. Dobré správy sa v tejto dobe počúvajú dvakrát tak dobre, preto veríme, že už čoskoro sa budú znásobovať a my budeme stáť pri zrode ďalších projektov.

 

Viac
Mestská časť sprístupnila interaktívny rozpočet
13.04.2021
Vedeli ste, že na našej webstránke nájdete aj interaktívny rozpočet? Ide o vizuálne prehľadné zobrazenie hlavných príjmov a výdavkov našej mestskej časti. Po kliknutí na akúkoľvek položku v jednej z týchto dvoch častí sa vám ukážu ďalšie pod-položky, ktoré sú súčasťou konkrétnej oblasti rozpočtu.
 
Toto prehľadné zobrazenie by vás malo odbremeniť od zložitých a nekonečných tabuliek a „dostať vás do obrazu“ hospodárenia s financiami našej mestskej časti. Samozrejme, ak vás zaujíma nejaká podpoložka detailnejšie, pokojne nám napíšte a my vám radi zodpovieme vaše otázky.
 
Interaktívny rozpočet nájdete tu - https://www.mckvp.sk/interaktiv/

 

Aj týmto krokom sa snažíme zlepšovať naše služby.

Viac
12.04.2021

Osobitný zreteľ spočíva v obmedzení možnosti nájomcu užívať nebytový priestor na účel dohodnutý v nájomnej zmluve, ku ktorému došlo bez zavinenia nájomcu a v dôsledku opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR prijatých na zamedzenie šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby COVID-19.

Viac
Na sídlisku KVP sa tento týždeň uskutoční celoplošná deratizácia
12.04.2021

Oznamujeme vám, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) bude od pondelka (12.4.) do piatka (16.4) prebiehať na našom sídlisku celoplošná deratizácia – regulácia živočíšnych škodcov.

Práce budú prebiehať na verejných priestranstvách ako aj v objektoch, ktoré má mestská časť v správe.

Ďakujeme za pochopenie.

Viac
Harmonogram umiestnenia veľkokapacitných kontajnerov na mesiac apríl
09.04.2021
Veľkokapacitné kontajnery (VKK) budú na našom sídlisku rozmiestnené aj v apríli. Ich umiestnenie je vyznačené na mape fialovým krúžkom. Na tieto miesta môžete priniesť nadrozmerný odpad, ktorý často končí pri klasických kontajneroch, teda tam, kde nepatrí.
 
Nadrozmerný odpad je nepotrebný nábytok, dvere, staré okná, nádoby, koberce, sanitárne vybavenie (WC misa, umývadlo, vaňa), plechové rúry a pod. Do nadrozmerného odpadu nepatria vrecia naplnené stavebným odpadom, bioodpadom či iným komunálnym odpadom.
 
Pripomíname, že ak v budúcnosti uvidíte, že niekto vyhadzuje ku kontajnerom takýto druh odpadu, ktorý tam nepatrí, volajte Mestskú políciu alebo urobte video či fotku a pošlite nám na adresu – k1k@mckvp.sk. Okrem toho, veľký odpad môžete bezplatne odniesť na zberné dvory. Najbližšie ku KVP je takýto dvor na Popradskej ulici.
 
Starajme sa spoločne o naše sídlisko. Ďakujeme.

 

Viac
Sčítanie obyvateľov dopadlo na KVP nad očakávania
07.04.2021

V rámci elektronického samosčítania sa vás sčítalo 89,26%, čo predstavuje 20 519 obyvateľov KVP.  Spomedzi veľkých košických mestských častí ide o najväčší výsledok. Ďakujeme každému jednému z vás, ktorí si splnil túto zákonnú povinnosť. Aj vďaka vám sa nám tu bude žiť o čosi lepšie.

Ak ste sa z rôznych dôvodov nemohli zapojiť do elektronického sčítania, ktoré sa skončilo 31. marca, budete mať možnosť urobiť tak v druhej fáze - v rámci asistovaného sčítania. To sa začne najskôr začiatkom mája, závisí to však od aktuálnej pandemickej situácie a rozhodnutia hlavného hygienika.
 
V súčasnosti nie je možné zapojiť sa do sčítania obyvateľov, o presnom termíne „asistovanej fázy“, v rámci ktorej bude možné vám pomôcť so sčítaním, vás budeme včas informovať. Podľa aktuálnych informácií Štatistického úradu SR bude asistované sčítanie prebiehať šesť týždňov – o tom, kedy sa začne, rozhodnú štatistici, hlavný hygienik a Regionálny úrad verejného zdravotníctva.
 
Ďakujeme za pochopenie.
Viac
Miestny úrad je od stredy (7.4.) opäť otvorený pre verejnosť
07.04.2021
Oznamujeme obyvateľom, že miestny úrad je od dnešného dňa (7.4.) opäť otvorený.
 
Úradné hodiny pre verejnosť:
 
Pondelok 8:00-12:00 a 13:00-16:00 hod.
Streda 8:00-12:00 a 13:00–17:00 hod.
Piatok 8:00-12:30 hod.
 
Vstup do budovy je možný iba s respirátorom a negatívnym testom, prosíme vás o dodržiavanie hygienických opatrení v záujme nášho i vášho zdravia. Ďakujeme.

 

Viac
06.04.2021

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP vyhlasuje Obchodnú verejnú súťaž na prenájom a následný prevod majetku mestskej časti – areál bývalej MŠ v Drocárovom parku v Košiciach, za účelom rekonštrukcie a následnej prevádzky zariadenia sociálnych služieb.

 

Viac
Miestny úrad bude z dôvodu preventívnych opatrení v utorok 6.4.2021 ZATVORENÝ
05.04.2021

Oznamujeme vám,

že z dôvodu preventínych opatrení ohľadom ochorenia COVID - 19

bude Miestny úrad Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP v utorok 6.4.2021 ZATVORENÝ.

O termíne opätovného otvorenia úradu vás budeme informovať.

 

Ďakujeme za pochopenie.

Viac
Od utorka 6.4.2021 nás na ceste Jána Pavla II. čakajú dopravné obmedzenia
04.04.2021
Z dôvodu začatia stavebných prác vám oznamujeme, že ulica Jána Pavla II. bude od utorka (06.04.2021) čiastočne uzavretá. Rekonštrukčné práce budú trvať približne 6 mesiacov a sú rozdelené na 2 etapy.
 
Počas celej doby rekonštrukcie bude komunikácia prejazdná v jednom smere a v jednom jazdnom pruhu od križovatky s Triedou KVP po križovatku Klimkovičova. Vjazdy k Lidlu, ku kláštoru a ku kolibe budú priechodné. Výjazd z ulice Jána Pavla II. bude možný iba na Klimkovičovu ulicu. V 1. etape bude uzavretá južná časť komunikácie, uzávierky a obchádzkové trasy budú vyznačené v zmysle schváleného dočasného dopravného značenia.
 
Investorom tejto stavby je Mesto Košice a zhotoviteľom Eurovia SK, a.s. Ospravedlňujeme sa za dočasné dopravné obmedzenia a prosíme vodičov o dôsledné dodržiavanie dočasného dopravného značenia, prípadne pokynov zhotoviteľa.
 
Zmeny v organizácii mestskej hromadnej dopravy nájdete na https://www.dpmk.sk/.
 
O postupe ďalších prác, ako aj o zmenách v organizácii dopravy vás budeme včas informovať.

 

Viac
predchádzajúce | nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224