Festival na sídlisku KVP podporil lokálne produkty

Objavovanie poctivých lokálnych produktov prebiehalo na sídlisku KVP celý víkend. Oba dni sa niesli v znamení toho najlepšieho, teda lokálneho. Návštevníci si mohli pozrieť ale i zakúpiť napríklad ručne vyrobené sirupy, med, drevené výrobky, kované šperky či rôzne domáce špeciality od skúsených remeselníkov či malých farmárov.
 
Nechýbala však ani pizza, langoše, burgre, hotdogy či sandwiche, ktoré ste si mohli vychutnať tak ako to chutí najlepšie, na stojáka pri foodtruckoch. Atmosféru podujatia spríjemňovala opäť skvelá hudba, ktorú mixoval DJ Carlos, zahralo nám aj košické zoskupenie Creek Sound a celé to roztancoval fantastický Lukáš Adamec, tiež rodený Košičan. V piatok to zasa bol DJ Markus G, košické zoskupenie Creek Sound a jedinečný Ondrej Kandráč spolu so svojimi deťmi. Pretože celý tento festival bol venovaný lokálnym umelcom a tomu, čo je vyrobené a vypestované na krásnych miestach východu.
 
Sme veľmi radi, že sme túto akciu mohli zorganizovať vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg a našim maďarským partnerom. Podujatie bolo financované najmä vďaka podpore Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Via Carpatia, ktorého spoluzakladateľom je Košický samosprávny kraj.
 
ÚPRIMNE ďakujeme všetkým, ktorí sa aj tým najmenším spôsobom podieľali na tomto podujatí, a to účinkujúcim, našim sponzorom, ale najviac zo všetkého predajcom, ktorí ukázali, že aj keď sú lokálni sú naozaj svetoví.
 
Veríme, že ste sa zabavili a v dobrej nálade vstúpili do prázdninového či dovolenkového obdobia.

 

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224