Aktuálne informácie COVID-19

13.10.2020

Milí obyvatelia,

oznamujeme Vám, že Miestny úrad Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP bude od (štvrtka) 15.10.2020 pre verejnosť ZATVORENÝ.

Prosíme všetkých občanov, aby využili bezkontaktnú formu vybavenia:

V prípade, že vybavenie Vašich záležitosti si nevyhnutne vyžaduje osobnú návštevu miestneho úradu, z dôvodu ochrany Vás žiadame o dodržiavanie stanovených pokynov.

Zároveň oznamujeme, že osvedčovanie podpisov fyzických osôb mimo priestorov miestneho úradu sa nebude vykonávať až do odvolania.

Ďakujeme ze pochopenie

Viac

 

Miestny úrad Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP je pre verejnosť otvorený podľa úradných hodín.

Chceme poprosiť všetkých občanov, aby v záujme ochrany zdravia zvážili osobnú návštevu miestneho úradu a pokiaľ je to možné, využili bezkontaktnú formu vybavenia:

Viac

Na Sídlisku KVP zostávajú detské ihriská naďalej zatvorené. Časť z nich plánujeme otvoriť najskôr v priebehu budúceho týždňa. Podmienky RÚVZ na základe ktorých je možné ich postupne otvárať, sú v praxi veľmi náročné a takisto finančne nákladné. Vzhľadom na to, že koronakríza si vyžiadala aj značný výpadok príjmov našej MČ, musíme konať v prvom rade racionálne a zodpovedne.

Chceme vás požiadať o trpezlivosť, vieme, že blížiace sa leto a slnečné dni lákajú ísť von a hrať sa, no situáciu nesmieme podceniť a ani unáhliť. Zostaňme zodpovední.

Viac

Miestny úrad Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP oznamuje, že od pondelka (11. mája 2020) bude pre verejnosť otvorená kancelária prvého kontaktu podľa zverejnených úradných hodín:

V prípade potreby osobného prerokovania záležitosti s inými referentmi úradu je potrebné si naďalej dohodnúť osobné stretnutie.

Vstup do budovy bude možný za dodržania týchto hygienických opatrení:

·        nosenia ochranných rúšok osobami pohybujúcimi sa v budove miestneho úradu,

·        dezinfekcie rúk pri vstupe do budovy,

·        vzdialenosti medzi osobami minimálne 2 m. 

V zmysle Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia číslo: OLP/3354/2020 zo dňa 20.04.2020 oznamujeme, že v prípade akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná zostať v domácej izolácii. 

 

 

Viac

Seniori, ak Vám niekto zavolá a ponúkne sa, že Vám v týchto dňoch spraví nákup, prinesie lieky alebo Vás príde domov vyšetriť - ODMIETNITE TO!

Túto neľahkú situáciu, a to, že ste teraz doma, sa snažia vo svoj prospech využiť rôzni podvodníci za účelom získania Vašich peňazí. Dávajte si preto pozor, nepúšťajte cudzích ľudí k sebe domov a nenechajte sa podviesť.

V prípade, že Vám nemá kto nakúpiť, nedokážete si samostatne navariť, chýbajú Vám lieky alebo jednoducho potrebujete pomoc -SME TU PRE VÁS!

V prípade, že budete svedkami takéhoto konania, prosíme kontaktujte políciu na čísle 158. Nenechajme sa oklamať. Buďme ostražití a zostaňme doma.

 

Viac

Na poštu sa aktuálne dostanete iba s rúškom, nezabúdajte na to. Ak nevyhnutne potrebujete niečo vybaviť, pripomíname aj zmeny otváracích hodín, počas ktorých ju môžete navštíviť. Platiť by mali do 5.apríla.

Pondelok-Utorok-Štvrtok-Piatok
8:00-12:00 a 12:30-16:00 hod.

Streda
8:00-12:00 a 12:30-17:00 hod.

Víkend-zatvorené

Ďakujeme, že ste zodpovední a pri čakaní dodržiavate aj odporúčanú vzdialenosť. Musíme ukázať ľudskosť v týchto náročných časoch, obzvlášt aj voči tým, ktorí sú denne v službách.

Viac
25.03.2020

V stredu sme navštívili Východoslovenský onkologický ústav na Rastislavovej ulici v Košiciach. Odovzdali sme im 150 rúšok. Áno, tých, ktoré ste vlastnoručne vyrobili práve Vy, naše šikovné KVP-čkárske žienky. Za posledný týždeň ste dokázali, že Vám nie sú ľahostajní vaši susedia, známi, ale ani tí, ktorých vôbec nepoznáte. Na náš úrad ste v priebehu týždňa doručili vyše 1000 vyrobených rúšok. A my sme sa zopár z nich rozhodli posunúť aj tým najzranitelnejším - onkologickým pacientom.

Pomoc je nákazlivá a treba ju šíriť ďalej. Stačí pritom myslieť iba o “jedného naviac”. Možno sa tým jedným, ktorý bude raz potrebovať pomoc, stanete práve Vy sami.

V mene všetkých, ktorým ste pomohli, pomáhate a ešte aj pomôžete, Vám zo srdca a úprimne ďakujeme.

Viac

Miestny úrad Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, bude s účinnosťou od 23.3.2020 v obmedzenom režime naďalej vykonávať:

  • Evidenciu pobytu občanov Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP v súlade so zákonom č. 253/1998 Z. z.
  • Hlásenie pobytu občanov SR v registri obyvateľov SR.
  • Prihlasovanie občanov na trvalý pobyt.
  • Prihlasovanie občanov na prechodný pobyt.
  • Vydávanie potvrdení o pobyte.
  • Vybavovanie agendy súvisiacej s hlásením a evidenciou pobytu občanov.

Pri vybavovaní nevyhnutných žiadostí sa prosíme riaďte uvedenými pokynmi. Ďalšiu korešpondenciu vybavujeme naďalej výhradne na základe mailovej žiadosti.

Ďakujeme za porozumenie

Viac

Potrebujete nakúpiť, no sami nemôžete a nemá Vám kto? Ponúkame pomoc!

Pre ľudí odkázaných na pomoc iných, sme zriadili potravinovú linku, na ktorú sa môžete v prípade núdze obrátiť - 055 78 90 619/610.

Slúžiť bude pre tých, ktorí sú v karanténe, osamelí alebo majú vážne zdravotné problémy. A samozrejme, sú z KVP.

Prosíme, nezneužívajte túto linku, nech slúži tým,
ktorí ju naozaj potrebujú.

 

Viac

Nikto z nás to v týchto dňoch nemá ľahké, no táto kritická situácia nás všetkých učí mnohým veciam. Napríklad aj tomu, že sa o našich starkých musíme zaujímať viac ako obvykle. Väčšina z nich je odkázaná na pomoc iných, ktorých možno so svojimi problémami nechcú teraz ani zaťažovať.

Každému seniorovi, ktorého máme v evidencii(!) sme preto v schránke nechali informačný list s preventívnymi opatreniami, dodržiavajte ich, prosíme.

V liste sú uvedené aj kontakty na našich zamestnancov, ktorým v prípade, že im nemá kto zabezpečiť potraviny či lieky môžu zavolať, nadiktovať, čo potrebujú a dohodnúť sa na termíne donášky.

Ak ste takýto list u seba nenašli alebo viete o niekom, komu by boli tieto informácie nápomocné, môžete si ho stiahnuť aj tu.

Postupne nosíme domov tým najohrozenejším aj ochranné rúška, ďakujeme všetkým dobrovoľníkom zo sídliska, ktorí nám pomáhajú s ich výrobou.

Tieto opatrenia zavádzame najmä preto, že seniori sú z pohľadu štatistísk tou najrizikovejšou skupinou. Ale zároveň aj preto, aby vedeli, že sme tu pre nich a nie sú v tomto zložitom čase sami.

Spoločne to zvládneme.

 

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224