Denné centrum

Adresa: Denného centra mestkej časti, Cottbuská 36, Košice
Tel. +421557890619
Mgr. Alica Schützová

Plán práce Denného centra 2017

Plán práce Denného centra 2018

Plán práce Denného centra 2019

Plán práce Denného centra 2020

Denné centrum MČ Košice-Sídlisko KVP je z dôvodu preventívnych opatrení pred ochorením COVID19 do odvolania zatvorené.

Viac
[Mikuláš zavítal do denného centra]
05.12.2019

Mikuláš vo štvrtok (5.12.) zavítal do denného centra a prekvapil našich seniorov. Sladkou odmenou potešil aj deti z materskej školy Cottbuskej, ktoré im prišli spríjemniť popoludnie milým vystúpením na ľudovú nôtu.

Anjelici spolu s Mikulášom sa chystajú aj na naše VIANOCE, ktoré spoločne odštartujeme už O TÝŽDEŇ vo štvrtok o 16:00 na námestí pri fontáne. Tak to nezmeškajte.

Viac
[Na KVP zavítal legendárny Dušan Grúň]

Oslavy Mesiaca úcty k starším boli tento raz na našom sídlisku iné ako obvykle. Spestriť nám ich prišiel svojim hudobným predstavením legendárny Dušan Grúň. Svojimi známymi hitmi ako Nalej mi vína Malvína, Plavovláska, Butterfly či Starý rodný dom rozospieval celé denné centrum. A nie, nezostalo to iba pri speve, tanečný parket ovládla skupina LadyLine.

Viac
[Jubilanti svoj sviatok oslávili aj s novou vychytávkou]

Snažíme sa pokračovať v trende, ktorý sme rozbehli a prinášať na tieto stretnutia stále niečo nové-iné-zaujímavé. Novinkou týchto osláv bol fotokútik, kde sa naši jubilanti mohli aj spoločne s nami odfotiť a spomienku z podujatia si na počkanie zobrať rovno domov. Chceme, aby si tieto vzácne životné chvíle pamätali a mali z nich radosť.

Viac
[Sobota bola na KVP veselá a tvorivá]
19.10.2019

Do denného centra zavítali v sobotu (19.10.) deti so svojimi rodičmi i starými rodičmi a tvorivým spôsobom privítali jeseň. Vyrábali sa rôzne dekorácie i ukážky jesennej výzdoby. Ďakujeme všetkým zúčastneným, vďaka ktorým farby jesene ožili aj u nás.

Viac
[Jubilanti pozor! príďte s nami osláviť Vaše životné jubileá]

Vážení  seniori – jubilanti,

starosta Mestskej časti Košice–Sídlisko KVP Vás pozýva na slávnostné stretnutie jubilantov, ktoré sa uskutoční v stredu (23.10.) o 15:00 hod. Čakáme všetkých, ktorí svoje významné životné jubileá 65, 70, 75, 80 a viac rokov oslavujú v období od 1.júna do 31. decembra 2019.

Viac
[Lady Line vystúpila na galaprograme Mesiaca úcty k starším]

Rada seniorov v spolupráci s mestom Košice pripravila pri príležitosti mesiaca úcty k starším v piatok (4. 10.) hudobno-zábavný program s názvom „Ďakujeme, že ste“. Spoločenský pavilón v Košiciach uvítal okolo 900 seniorov. V galaprograme vystúpila aj tanečná skupina Lady Line z Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Viac
[Pozývame Vás na veselé tvorivé popoludnie - Jesenné variácie]

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP a Materské centrum Lentilka Vás srdečne pozývajú na podujatie Jesenné variácie. Príďte si spolu s nami užiť veselé tvorivé popoludnie v SOBOTU (19.10.) od 16:00-18:00 do Denného centra na Cottbuskej 36. Tešíme sa na Vás.

Viac
[Keď sa tešia seniori-tešíme sa aj my]

V dennom centre to v utorok popoludní (1.10.) žilo tancom, spevom ale hlavne radosťou, ktorú naokolo šírili naši seniori. Snažíme sa, aby tieto spoločné stretnutia s tými, ktorí nás toho veľa naučili, boli stále o čosi zaujímavejšie. Obohatením tanečnej zábavy boli tento raz aj kulinárske špeciality od nášho pána zástupcu starostu a poslancov.

Viac
[Odborná prednáška v dennom centre obohatila seniorov]

O základných psychiatrických ochoreniach ohrozujúcich seniorov - depresii, demencii a závislostiach vo vyššom veku prišla do denného centra porozprávať primárka I. psychiatrickej kliniky UNLP Košice, Mgr. MUDr. Iveta Potočňáková, MBA. Naši seniori boli opäť veľmi aktívni, pýtali sa a spolu s primárkou diskutovali na danú tému.

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224