Úradné hodiny kancelárie prvého kontaktu
Pon   08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Uto   08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str    08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Štv    08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 15.30 hod.
Pia    08.00 - 12.30 hod.
  Návštevné hodiny starostu
každý deň po telefonickej dohode
Sekretariát
055 / 789 06 37
sekret@mckvp.sk
  Sociálny podnik
Nové projekty


Zmluvy, objednávky a faktúry

Kalendár

Voľné pracovné miesta
Autovraky

Z aktuálneho diania

Študijný výjazd našich seniorov vďaka cezhraničnej spolupráci
25.08.2021
Každý projekt má zmysel. Hlavne, ak sú jeho účastníkmi aj samotní obyvatelia KVP. Tento raz sme vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg a nášmu maďarskému partnerovi spolu so seniormi navštívili malebnú obec Bodrogkisfalud v tokajskej oblasti. Pre našich dôchodcov to bol po pandemickom roku prvý spoločný výlet, načerpanie novej energie a veríme, že aj veselý zážitok.
 
Náš študijný výjazd u susedov sa začal spoznávaním samotnej malebnej obce, obklopenej krásnymi vinicami i prírodou. Skvelé počasie si naši seniori užili aj z chrbta lode, ktorú mohli po Bodrogu aj sami kormidlovať. Po obutí túlavých topánok všetkých presvedčili, že ani rok s koronou im neubral na sile a vydali sa na výstup k soche Ježiša Krista v dedine Tarcal, ku ktorej viedli desiatky schodov. Zaslúžene, nechýbala ochutnávka miestnych džemov, sirupov či kávy.
 
Študijný výjazd sme zakončili v rodinnom vinárstve Bótt, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti z vybudovania samotnej vínnej pivnice a tvorby rôznych druhov vín.
 
Myslíme si, že každá zmena prostredia a zažitie niečo nového môže človeka iba povzbudiť. To bol aj zámer cesty na Tokaj, ktorý vás vie očariť hneď niekoľkokrát. Veríme, že naši seniori si z tohto miesta odniesli pekné spomienky. My sa budeme naďalej uchádzať o také projekty, ktoré majú pre naše sídlisko a jeho obyvateľov zmysel.

 

Viac

Starosta Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP oznamuje, že  XXIV. zasadnutie Miestneho zastupiteľstva MČ Košice-Sídlisko KVP sa uskutoční v mimoriadnom termíne dňa  26. augusta 2021 ( štvrtok ) o 16:00 hodine v priestoroch Miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sídlisko KVP, Trieda KVP č.1, I. poschodie, zasadacia miestnosť s týmto návrhom programu: 

Viac
17.08.2021

Mestská časť Košice – Sídlisko KVP, Trieda KVP č. 1, 040 23 Košice zverejňuje informáciu o voľnom pracovnom mieste s predpokladaným nástupom od 20.09.2021 - referent oddelenia výstavby.

Viac
Spustili sme druhý ročník participatívneho rozpočtu
10.08.2021
Po úspešnom prvom ročníku spúšťame na sídlisku KVP druhý ročník participatívneho rozpočtu.
Ak máte zaujímavý nápad ako zlepšiť život v našej mestskej časti využite túto jedinečnú príležitosť a pošlite nám ho prostredníctvom stránky sidliskokvp.hlasobcanov.sk.
 
Nápady môžete pridávať do 30.septembra v dvoch kategóriách:
Občianske projekty - do výšky 2 000 eur, ktorých realizácia bude vo vašich rukách.
Zadania pre mestskú časť - do výšky 5 000 eur, ktorých realizácia bude prebiehať v réžii mestskej časti.
 
Dobré nápady môže pridať každý jeden z vás. Podporíte tým rozvoj miesta v ktorom žijete, a to sa predsa oplatí.

 

Viac
V pondelok 9.8.2021 začíname s rozšírením parkoviska na Zombovej ulici
05.08.2021

Chceme Vás informovať, že v pondelok 9.8.2021 sa začnú práce na rozšírení parkoviska na Zombovej ulici č.5 -č.13. Realizovať sa budú po jednotlivých etapách.

Práce, ktoré budú prebiehať denne v čase od 7:00 - 18:00 hod. si v prvej etape vyžiadajú dopravné obmedzenia. Uzavretá bude od pondelka rána (9.8.) časť parkoviska pred Zombovou ulicou
č. 5 – č. 7.

Prosíme vodičov o uvoľnenie parkovacích miest v predmetnej lokalite a rešpektovanie pokynov zhotoviteľa. Autá brániace v realizácii projektu budú v súčinnosti s mestskou políciou odtiahnuté.


Ospravedlňujeme sa za dočasný diskomfort počas realizácie stavebných prác. Predbežný termín ukončenia prvej etapy je naplánovaný do konca augusta, všetky práce by mali byť hotové koncom septembra.

Ďakujeme za pochopenie.

Viac
Pozývame Vás na diskusiu o rekonštrukcii námestia a promenádneho chodníka k OC Jednota
03.08.2021
Mestská časť pokračuje v participatívnych stretnutiach s obyvateľmi s názvom "Spoločný plán".
 
Najbližšie sa uvidíme už budúci týždeň v stredu 11.augusta o 17:00 hod. na námestí pred OC Jednota na Dénešovej ulici.
Témou bude rekonštrukcia námestia a promenádneho chodníka, v rámci ktorej Vám spolu s odborníkmi detailnejšie predstavíme celý projekt a Vy sa budete môcť pýtať, čo Vás zaujíma.
 
Práve teraz je ideálny priestor na Vaše dotazy a pripomienky, preto budeme radi, ak na stretnutie prídete, vypočujete si nás a poviete nám svoj názor.
 
Diskutovať bude starosta mestskej časti Ladislav Lörinc a autorka projektu - Ing. arch. Annamária Jergušová.
 
Tešíme sa na Vás.
Viac
Letný festival na KVP podporil zachovávanie zvykov a tradícii
02.08.2021
Udržiavanie tradičných zvykov a ukážka tradícií našich predkov boli hlavnou témou dvojdňového Letného festivalu na sídlisku KVP.
 
Na pódiu sa v piatok ako aj v sobotu predstavilo množstvo skvelých tanečníkov, hudobníkov ako aj folkloristov. Súčasťou festivalu bol aj fantastický Vlado Urban, ktorý svojimi tanečnými krokmi roztancoval všetky vekové kategórie. Takisto si z rúk dedinskej folklórnej kapely Vinica z Myslavy prevzal symbolicky tradičný dožinkový veniec. Návštevníci si mohli užiť sprievodné podujatia, workshopy o rozvoji sídliska ale i výstavu krojov či atrakcie pre deti.
 
Opäť nechýbali zaujímavé špeciality z rôznych foodtruckov. Zavítali k nám z mnohých kútov Slovenska a dosýtosti sa postarali o naše chuťové poháriky.
 
Ďakujeme všetkým, ktorí ste s nami boli. Veríme, že vás hudba a muzikanti rozveselili, že festival naplnil očakávania a že ste si to užili v dobrej nálade. Tešíme sa na vás pri ďalších podujatiach.

 

Viac
Letný festival na KVP odštartuje už v piatok
29.07.2021
Máte radi ľudovú hudbu, tradície, dobré jedlo a neviete kam cez víkend? Príďte na Letný festival na sídlisku KVP, ktorý začína už zajtra od 10:00 do 20:00 hod a pokračuje opäť v sobotu v rovnakom čase.
 
Počas dvoch dní sa na pódiu pri fontáne ( priestranstvo za OC Grunt) vystrieda niekoľko skvelých folkloristov, hudobníkov a tanečníkov. Súčasťou programu bude aj slávnostné odovzdávanie dožinkového venca, ktorým vám chceme priblížiť dodržiavanie tradícií a zvykov našich predkov.
 
Podujatie prinesie aj sprievodné aktivity, workshopy o budovaní nášho sídliska, výstavu krojov či atrakcie pre deti. Návštevníci sa môžu tešiť aj na gastronomické špeciality z foodtruckov, ktoré k nám zavítajú z rôznych miest Slovenska.
Pozvite svojich známych, susedov a priateľov a príďte sa s nami zabaviť. Vopred sa však ospravedlňujeme za prípadný zvýšený hluk a pohyb ľudí v danej lokalite.
 
Podujatie organizujeme v spolupráci s maďarským partnerom tento raz mestom Nyiregyháza. Spolufinancované je vďaka podpore Európskeho zoskupenia územnej spolupráce ViaCarpatia.
 
Tešíme sa na Vás!

 

Viac
27.07.2021

Nebytové priestory Obchodného centra IV. Košice na Cottbuskej ulici. č.36 – prvé poschodie, prevádzková budova č.súpisné 1560, zapísaná na LV č.965 správou Katastra Košice k.ú. Grunt , parcela KNC č. 3755/16

Viac
Pozývame vás na Letný festival na KVP
23.07.2021
Vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg a úspešnému projektu s našim maďarským partnerom tento raz mestom Nyiregyháza pre Vás chystáme podujatie s názvom "Letný festival na KVP," alebo tzv. dožinkové slávnosti. Podujatie sa usktutoční v piatok 30.júla a v sobotu 31.júla od 10:00-20:00 hod. na priestranstve za OC GRUNT - pri fontáne.
Zamerané bude na ľudové zvyky a tradície, vďaka ktorým chceme prezentovať kultúrne hodnoty s cieľom posilnenia miestnej identity a budovania našej komunity.
 
Tešiť sa môžete na bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou budú rôzne folklórne súbory, muzikanti, výstava obrazov, workshopy, ako i prehliadka unikátneho oblečenia, ktorého v sebe zahŕňa niektoré ľudové motívy a prvky. Jednoducho všetko, čo k tomu patrí.
 
O občerstvenie sa opäť postarajú foodtrucky, kde si budete môcť vychutnať rôzne gastronomické špeciality.
Ak teda máte chuť na ľudový folklór a chcete zistiť, ako vyzerá tradičné poďakovanie za úrodu, ktorého súčasťou je aj odovzdávanie dožinkového venca, určite si nenechajte ujsť túto akciu.
 
Letný festival na KVP je financovaný vďaka podpore Európskeho zoskupenia územnej spolupráce ViaCarpatia a uskutoční za dodržania aktuálnych pandemických opatrení.
 
Tešíme sa na Vás.
Viac
predchádzajúce | nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224