Úradné hodiny kancelárie prvého kontaktu
Pon08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Uto08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Štv08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 15.30 hod.
Pia08.00 - 12.30 hod.

Návštevné hodiny starostu:
každý deň po telefonickej dohode
Sekretariát
055 / 789 06 37
sekret@mckvp.sk
 

Faktúry, objednávky, zmluvy

Kalendár

Voľné pracovné miesta
Autovraky

Z aktuálneho diania

Mestská časť zavádza nové opatrenia v boji proti šíreniu nákazy koronavírusom

V boji proti šíreniu nového koronavírusu (COVID-19) prijíma Mestská časť Košice-Sídlisko KVP nové opatrenia:

- ZATVÁRAME všetky detské ihriská

- ŽIADAME správcovské spoločnosti a spoločenstvá vlastníkov bytov, aby vo zvýšenej miere dezinfikovali spoločné priestory, zábradlia, vchodové brány a najmä výťah

- SPÚŠŤAME možnosť donášky nákupov až priamo do vchodu pre našich osamelých dôchodcov a ľudí, ktorí žijú sami a z vážnych dôvodov sú odkázaný na pomoc

- PRIPRAVÍME informačný list pre všetkých našich registrovaných členov v kluboch dôchodcov tak, aby naši seniori boli riadne a pravdivo informovaní o situácii i o možnosti spoľahnúť sa na našu MČ KVP

- PROSÍME šikovných ľudí z KVP o solidaritu a pomoc. Pomôžte nám s rúškami, ak máte prístup k zásobám alebo viete šiť

Viac
Nové preventívne opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku

Počet nových prípadov na ochorenie COVID-19 na Slovensku stúpol. Celkovo evidujeme už 21 nakazených. Jeden pacient je hospitalizovaný aj na Klinike infektológie a cestovnej medicíny UNLP v Košiciach.

V piatok ráno (13.3.) vstúpili na základe rozhodnutia Krízového štábu do platnosti ďalšie rozsiahle preventívne opatrenia. Prinášame Vám ich zoznam.

Prosíme Vás, rešpektujte tieto opatrenia a pristupujte k nim ZODPOVEDNE. Ide o naše ZDRAVIE.

 

Viac
Miestny úrad mestskej časti Košice-Sídlisko KVP je pre verejnosť ZATVORENÝ

Mestská časť Košice-Sídlisko KVP v súvislosti so situáciou ohľadom nového koronavírusu pristúpila dnes k ďalším preventívnym opatreniam. S účinnosťou od štvrtka (12.3.) sme zatvorili miestny úrad pre verejnosť. Týmto zároveň žiadame obyvateľov, aby na podnety, resp. žiadosti, využívali bezkontaktnú formu vybavenia emailom alebo telefonicky. Nariadenie platí predbežne do 22.03.2020 (nedeľa), v závislosti od situácie a pokynov štátnych orgánov.

Sme toho názoru, že zdravie je dôležitejšie, ako podanie žiadosti, či podnetu.

O všetkých dôležitých informáciách alebo nových opatreniach budeme obyvateľov včas informovať prostredníctvom našich komunikačných kanálov.

Viac
Aktuálne informácie o preventívnych opatreniach ohľadom nového koronavírusu

Na Slovensku sa doposiaľ potvrdilo sedem pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus). Štát prijal prísne opatrenia, zatvorené sú aktuálne aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja a niektoré v rámci mesta Košice. Krízový štáb zakázal orgánom štátnej ako i miestnej samosprávy usporiadavať kultúrne, športové a verejné podujatia do 25.marca. Zároveň je povinná karanténa pre ľudí, ktorí prišli z rizikových krajín.

Na území mestskej časti Košice-Sídlisko KVP postupujeme v súlade s odporúčaniami, okrem zrušených marcových podujatí je zatvorené aj denné centrum pre seniorov na Cottbuskej ulici.

Pre úspešné zvládnutie situácie je potrebné v prvom rade ROZUMNÉ, ZODPOVEDNÉ a UVEDOMELÉ správanie voči sebe ako aj ostatným ľuďom a nepodliehať panike.

V prípade akýchkoľvek otázok je možné kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach – 0918 389 841 alebo Úrad verejného zdravotníctva SR – 0917 222 682. Tiež je možné kontaktovať prostredníctvom e-mailu: koronavirus@ruvzke.sk

Viac
Sociálny podnik KVP hľadá nových pracovníkov!

V roku 2019 vznikol na našom sídlisku prvý sociálny podnik v Košiciach. Doposiaľ sme venovali čas príprave priestorov a etablovaní firmy. Začali sme aj s výkonom jednoduchších prác, najprv pri zalievaní stromov, ktoré sme na jeseň vysadili a v zimných mesiacoch aj pri zabezpečovaní ručnej zimnej údržby našich chodníkov.

Teraz nadišiel čas sa posunúť ďalej do nových činností a to vyžaduje prijatie nových zamestnancov. Kritéria na prijatie sú jasne zadefinované.

V prípade Vášho záujmu píšte na - miroslav.michalus@mckvp.sk

Viac
Rušíme plánované podujatia - prevencia je dôležitá!

Z dôvodu prevencie pred novým koronavírusom a v súlade s odporúčaniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) ako i mesta Košice, rušíme až do odvolania všetky plánované podujatia organizované mestskou časťou Košice-Sídlisko KVP.

V nadchádzajúcom týždni ide konkrétne o oslavy MDŽ v dennom centre a vítanie novorodeniatok na miestom úrade. Zorganizujem ich neskôr, v náhradných termínoch ako aj ostatné marcové akcie.

Je v našom záujme ochrániť našich obyvateľov a pristupovať k tejto situácii zodpovedne. Zdôrazňujeme však, že ide o preventívne opatrenia, nepodliehajme hneď panike.

Viac
06.03.2020

Predmet zákazky : 

Vodorovné dopravné značenie na území Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP        

Lehota na predkladanie cenových ponúk: 17.03.2020 do 15.00 hod.

Viac
Pozývame Vás: Uvítanie novorodeniatok

Milí rodičia,

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP Vás pozýva pri príležitosti narodenia Vášho dieťatka na „Uvítanie novorodeniatok“ pre deti narodené v období od 1. septembra 2019 do 31. decembra 2019, ktoré sa uskutoční dňa 13. marca 2020 (piatok) v čase od 14:00 hod. do 18:00 hod. v priestoroch zasadacej miestnosti miestneho úradu.

Tešíme sa na Vás!

 

Viac
Pomáhame naďalej! Zbierky pokračujú aj v tomto roku

Nevyhadzujte oblečenie, ktoré nenosíte a veci, ktoré nepotrebujete! Aj v tomto roku ich môžete priniesť do jednej z našich zbierok,ktoré plánujeme.

Najbližšia zbierka šatstva sa uskutoční 3.4.2020.

Trvanlivé potraviny a hygienické potreby môžete nosiť od 30.3. - 3.4.2020

Ďakujeme, že pomáhate tým, ktorí to potrebujú.

Viac
05.03.2020

Predmet zákazky :

Vyhotovenie a dokončenie diela: "Bezbariérový prístup do denného centra v OC IV"

Lehota na predkladanie cenových ponúk : 19.03.2020 do 12.00 hod.

Viac
predchádzajúce | nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224