Stiahnite si mobilnú aplikáciu

Z aktuálneho diania

Začína sa výstavba parkoviska na Dénešovej ulici
29.09.2023
Milí obyvatelia, v utorok 3.10.2023 začíname s výstavbou nového parkoviska na Dénešovej ulici (viď. mapa nižšie).
 
Práce budú prebiehať denne od 7:00 do 18:00 hod. a vyžiadajú si dopravné obmedzenia. Doprava bude dočasne regulovaná počas vjazdu a výjazdu stavebných mechanizmov zo staveniska.
 
Prosíme všetkých vodičov o rešpektovanie dočasného dopravného značenia a o trpezlivosť počas trvania prác. Oznamy s potrebnými informáciami budú osadené aj na bránach priľahlých bytových domov.
 
Predpokladané ukončenie prác je naplánované do konca novembra tohto roka. Priebežne Vám budeme prinášať aktuality z procesu výstavby, sledujte naše komunikačné kanály.
 
Ďakujeme za trpezlivosť. Výsledkom budú nové parkovacie miesta pre Vás!

 

Viac
Na Sídlisku KVP prebieha výstavba unikátneho skateparku
Unikátny skatepark na Slovensku
 
Pod mostom na Moskovskej triede odštartovala začiatkom septembra výstavba nového skateparku. Prvá etapa by mala byť hotová do konca roka, následne ju bude možné užívať. Športovcom umožní jazdiť aj v nepriaznivom počasí. Nový skatepark poteší nielen skaterov, ale poskytne kvalitné, inovatívne a funkčné zázemie aj pre ďalšie moderné „street“ športy. Unikátny bude vďaka krytému bazénu "bowl", čo umožní jazdenie aj v nepriaznivom počasí.To ho robí prvým krytým skateparkom pre urban športy na Slovensku.
 
Skatepark bude nielen miestom pre rekreáciu a tréning pre skateboardistov, ale aj miestom na organizáciu súťaží, vrátane tých celoslovenských. Dizajn skateparku bol konzultovaný so skateboardingovou komunitou a bude zohľadňovať najnovšie trendy. „Skatepark na Sídlisku KVP akceptuje všetky moderné prístupy k navrhovaniu takéhoto verejného priestoru po vzore iných skateparkov zo zahraničia. Architektonické riešenie plne akceptuje v prvom rade funkčnosť a bezpečnosť jazdca počas športového výkonu. Obtiažnosť prekážok bola konzultovaná a schválená oficiálnou skateboardovou organizáciou na Slovensku", vysvetľuje architekt projektu Miloš Hájnik.
 
Viac info v článku.
Viac
Zákaz parkovania na chodníkoch od 1.októbra
22.09.2023
Chceme Vás informovať o dôležitej zmene, ktorá nastane od 1. októbra na celom Slovensku a ovplyvní parkovanie aj na našom sídlisku. Nová legislatíva, konkrétne novela zákona o cestnej premávke č. 8/2009 Z. z., prinesie zákaz parkovania na chodníkoch, s výnimkou vyznačených parkovacích miest. Doposiaľ bolo možné nechať auto na chodníku s voľným priestorom jeden a pol metra. Od októbra to však bude proti predpisom. Zaparkovať na chodníku už bude možné iba tam, kde to bude umožňovať zvislé či vodorovné dopravné značenie. Na našom sídlisku sme podrobne zhodnotili všetky možnosti v súlade s novými pravidlami. Identifikovali sme 3 problémové lokality.
 
Rozumieme, že nové pravidlá ohľadom parkovania môžu spôsobiť znepokojenie. Ako samospráva však musíme zodpovedne reagovať na túto výzvu a hľadať riešenia, ktoré budú v súlade s Vašimi potrebami, no zároveň budú rešpektovať platné zákony. Dôležité je si uvedomiť, že novela zákona vychádza z rozhodnutia Národnej rady SR a nie je to iniciatíva mestskej polície alebo mestskej časti.
 
Informácie o tejto problematike boli zo strany miestneho úradu prezentované miestnemu zastupiteľstvu aj počas posledného zasadnutia. Informatívnu správu vzalo na vedomie všetkých 13 prítomných poslancov. Diskusiu k tejto téme si môžete pozrieť z LIVE záznamu na Facebookovej stránke: Mestská časť Košice - Sídlisko KVP od 1:06:00.
 
Podrobnejšie informácie nájdete po rozkliknutí článku.
Viac
Oslavy jubilantov
20.09.2023
Uplynulé dni patrili aj oslavám životných jubileí našich drahých seniorov zo Sídliska KVP! Ide o cenné momenty, ktoré nám pripomínajú, že práve oni sú pre nás zdrojom nenahraditeľnej skúsenosti a múdrosti.
 
Chceli sme im vyjadriť našu úctu a radosť z toho, že sú s nami. Prichystali sme pre nich slávnostné posedenie s ľudovou hudbou od Demeterovcov, občerstvením a milým prekvapením. Každý mohol zanechať odkaz aj v našej kronike, aby sme si toto špeciálne stretnutie pamätali.
 
Jubilantom prišiel osobne zablahoželať zástupca starostu Roman Matoušek a poslankyne Iveta Adamčíková s Máriou Ivaneckou.
 
Všetkým oslávencom prajeme veľa zdravia a energie do ďalších rokov! Spoločnosti Kaufland Slovenská republika ďakujeme za to, že sme mohli toto podujatie vďaka nim opäť vylepšiť.

 

Viac
Pozývame Vás na zbierku šatstva
18.09.2023
Ľuďom v núdzi sa oblečenie, elektronika, domáce či školské potreby alebo hračky zídu vždy. Ak niečo z toho máte doma a nevyužívate to, neváhajte to priniesť.
 
Zbierka šatstva sa uskutoční v piatok 22.septembra od 15:00-19:00 hod. v garážových priestoroch miestneho úradu.
 
Ďakujeme za každú pomoc a zdieľanie tejto udalosti. Ako komunita dokážeme veľké veci!

 

Viac
Otvorenie ihriska na Starozagorskej bude spojené s turnajom aj workshopmi
18.09.2023
Možno si pamätáte, plány na otvorenie nového basketbalového ihriska na Starozagorskej ulici nám už dvakrát zmarilo zlé počasie. Nech už je predpoveď akákoľvek, nový termín otvorenia si nenecháme prekaziť! Oficiálne otvorenie sa uskutoční už túto sobotu 23.septembra. Akcia bude spojená so streetbalovým turnajom od 11:00 hod.
 
Prihlásiť sa na neho môžete na tomto linku: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfWDGFQxezihv.../viewform
 
Okrem toho sa môžete tešiť aj na kreatívne workshopy so street umelcami v sobotu od 14:00 a v nedeľu od 10:00.
 
Bude to paráda!

 

Viac
Pozývame Vás na verejnú diskusiu na tému výstavby nového Linear parku na Wuppertálskej ulici
18.09.2023
Pozývame Vás na verejnú diskusiu na tému výstavby nového Linear parku na Wuppertálskej ulici. Spolu s našimi odborníkmi na architektúru Vám predstavíme náš projekt a budeme radi, ak nám poskytnete svoje cenné názory.
  • Dátum a čas: Pondelok, 25. september 2023, o 17:00 hod.
  • Miesto: Stretneme sa pred Výmenníkom Wuppertálska a následne si prejdeme trasu, po ktorej by sa mal tiahnuť nový park. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v zasadačke miestneho úradu.
Vaše pripomienky, inšpirácie a názory budú dôležité pre tvorbu vnútrobloku, ktorý bude slúžiť našej komunite. Neváhajte sa zúčastniť tejto významnej verejnej diskusie.
 
Oznamy plánujeme zverejniť aj na brány bytových domov, aby sme čo najviac ľudí informovali o tomto podujatí. Rovnako by bolo skvelé, ak by ste informovali aj svojich susedov a známych.
 
Ďakujeme za Vašu angažovanosť a za to, že nám pomáhate vytvárať lepšie prostredie pre nás všetkých.

 

Viac
Súťažíme o nový mestský park LIDL ČISTINKA
08.09.2023
Parčík, grilovací kútik, workoutová zóna či multifunkčné športové aj detské ihrisko. To všetko môže pribudnúť na Sídlisku KVP, ak spoločne zabojujeme v súťaži LIDL ČISTINKA, kde sme sa ako mestská časť zapojili.
 
Súťaž prebieha od dnes – 11.9.2023 do nedele – 22.10.2023. Hlasovať môžete každý deň cez oficiálnu webovú stránku
www.lidl.sk/cistinka, kde sa stačí raz zaregistrovať.
 
Po skončení hlasovania bude na Slovensku vybudovaných 5 nových Lidl čistinka parkov, pričom mestá a mestské časti súťažia v kategóriách podľa počtu obyvateľov.
 
KVP-čkári, spojme sily a poďme na to!

 

Viac
08.09.2023

Starosta Mestskej časti Košice-Sídlisko KVP oznamuje že  IX. zasadnutie Miestneho zastupiteľstva MČ Košice-Sídlisko KVP sa uskutoční dňa  20. septembra 2023 ( stredu ) o 16.00 hodine v priestoroch Miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sídlisko KVP, Trieda KVP č.1, I. poschodie, zasadacia miestnosť

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!