Stiahnite si mobilnú aplikáciu

Z aktuálneho diania

29.02.2024

Starosta Mestskej časti Košice-Sídlisko KVP oznamuje že XIII. zasadnutie Miestneho zastupiteľstva MČ Košice-Sídlisko KVP sa uskutoční v mimoriadnom termíne dňa  6. marca 2024 ( stredu ) o 17.00 hodine v priestoroch Miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sídlisko KVP, Trieda KVP č.1, I. poschodie, zasadacia miestnosť

Viac
Mestská časť KVP funguje v obmedzenom režime aj v mesiaci marec
29.02.2024
Mestská časť Košice - Sídlisko KVP bude fungovať v obmedzenom režime aj v mesiaci marec. Verejnosť si môže svoje záležitosti vybaviť do štvrtka 12:30, v piatky je miestny úrad zatvorený.
 
V platnosti zostávajú aj ďalšie šetriace opatrenia, ktoré boli prijaté na poslednom rokovaní miestneho zastupiteľstva z dôvodu nevyplatenia podielových daní od mesta Košice. Ich sumár nájdete tu - https://www.mckvp.sk/obcan/1001375/.
 

 

Viac
Prosíme vás o udržiavanie poriadku v okolí kontajnerov na šatstvo, prinášame vám zopár tipov
28.02.2024
Teší nás, že prejavujete záujem o nové kontajnery na šatstvo, ktoré nedávno pribudli do našej mestskej časti. Sú skvelou možnosťou pre podporu recyklácie a pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. Aby sme mohli dosiahnuť ich účinnosť, musíme tiež dbať na udržiavanie poriadku v ich okolí.
 
Aj keď sú monitorované kamerovým systémom, stále sa stretávame s prípadmi rozhadzovania oblečenia a nechávania ho pri kontajneroch. To vedie k znečisteniu okolia a zároveň, to uľahčuje prístup k oblečeniu pre cudzích ľudí.
Chceli by sme zdôrazniť, že čistota je naša spoločná zodpovednosť, preto vás vyzývame, aby ste dodržiavali základné pravidlá používania týchto kontajnerov.
 
Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť:
  • Vyhľadajte iný kontajner: Ak zistíte, že kontajner, ku ktorému sa chystáte je preplnený, vyskúšajte ísť k tomu druhému. Momentálne máme k dispozícii kontajner pri štátnej polícii na Dénešovej ulici a v areáli miestneho úradu. Dobrou správou je, že prebiehajú rokovania o umiestnení ďalších kontajnerov. Chceme, aby boli dostupné v každom okrsku.
  • Počkajte, ak môžete: Ak je to možné, počkajte na vyprázdnenie kontajnera, ktoré sa koná každý týždeň. Vaša trpezlivosť môže prispieť k udržiavaniu čistoty okolia.
  • Zvážte alternatívy: Ak si myslíte, že vaše oblečenie je stále použiteľné, zvážte možnosť darovania ho aj do charitatívnej zbierky. Už tento piatok 1. marca pri garážových priestoroch miestneho úradu sa koná zbierka šatstva, kde môžete priniesť použité oblečenie, hračky alebo domáce potreby.
  • Buďte zodpovední: Ak vidíte, že niekto koná neoprávnene, skúste ho upozorniť a vysvetliť mu situáciu. V prípade, že budete svedkom vážneho incidentu neváhajte kontaktovať mestskú políciu na čísle 159. Vaše hlásenie môže pomôcť vyriešiť situáciu.
Zapamätajme si, že každé naše rozhodnutie má vplyv na život v našom okolí. Spoločne sa postarajme o naše sídlisko a udržiavajme ho čisté pre všetkých. Ďakujeme vám za spoluprácu a starostlivosť!

 

Viac
Upozorňujeme na odstávku vody na Čordákovej ulici
27.02.2024

Oznamujeme obyvateľom, že v utorok 27.2.2024 bude Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. odstraňovať poruchu na vodovodnom potrubí na Čordákovej ulici č.50. Bez vody budú ulice - Čordákova a Klimkovičova od 9:00 - 15:00 hod.

Ďakujeme za pochopenie.

Viac
Umiestňovanie volebných plagátov
26.02.2024

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP vyhradila každému kandidátovi, ktorého návrh prijal predseda Národnej rady Slovenskej republiky plochu na umiestňovanie volebných plagátov podľa zásad rovnosti.

Viac
Informácia o plánovanej odstávke vody
19.02.2024
Oznamujeme obyvateľom, že v utorok 20.2.2024 bude Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. odstraňovať poruchu na vodovodnom potrubí na Klimkovičovej ulici.
 
Bez vody budú ulice - Janigova, Čordákova, Klimkovičova od č.2 - č.40 v čase od 8:00 - 15:00 hod.
 
V prípade otázok je potrebné obrátiť sa na https://www.vodarne.eu/

Ďakujeme za pochopenie.

Viac
16.02.2024

Delegovanie členov a náhradníkov

do okrskovej volebnej komisie  

 

V súlade s § 102  ods. 1 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Mestská časť Košice - Sídlisko KVP prijíma oznámenia o delegovaní členov a náhradníkov do okrskových volebných komisií pre voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024 dňa

19. februára 2024 (v pondelok) do 24.00 hodiny v budove Miestneho úradu Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP, Trieda KVP 1,1. poschodie, kancelária č. 102.

 

Viac
Na Sídlisku KVP pribudli 2 kontajnery na šatstvo
16.02.2024

Aj v Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP pribudli 2 nové kontajnery na šatstvo od spoločnosti KOSIT a.s. Jeden nájdete pred miestnym úradom na Triede KVP a druhý na Dénešovej ulici pred vchodom do obvodného oddelenia Policajného zboru.

Do kontajnerov je možné vhadzovať nepotrebné, avšak stále použiteľné oblečenie, topánky, opasky, kabelky, posteľnú bielizeň, či bytový textil.Presný prehľad, čo do kontajnerov patrí a čo nie je v prehľadnej inštruktáži priamo na kontajneroch.

„Už dnes vieme, že povinný zber textilného odpadu má byť vo všetkých členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, zavedený k 1. januáru 2025. O to viac nás teší aktuálna iniciatíva. Na jednej strane zviditeľňujeme tému pred zavedením povinného zberu. Čo je však dôležitejšie, obyvateľom už tento rok poskytujeme priestor zbaviť sa viac nepotrebných vecí zodpovedným spôsobom a hlavne s vedomím, že si šatstvo nájde cestu k ľuďom v náročných životných situáciách“, hovorí Ing. Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSIT a.s. Odvoz vyzbieraného textilu z kontajnerov bude KOSIT vykonávať raz za týždeň.

Všetok vyzbieraný materiál bude cez organizáciu Úsmev ako dar k dispozícii rodinám v hmotnej núdzi. Na Sídlisko KVP by mali čoskoro pribudnúť ďalšie 2 takéto kontajnery, o podrobnostiach budeme verejnosť informovať.

 

 

Viac
Chystáme prvú tohtoročnú zbierku šatstva a hľadáme aj dobrovoľníkov
12.02.2024
ZBIERKA ŠATSTVA
 
Dlhoočakávaná zbierka šatstva sa uskutoční prvý marcový piatok - 1.3.2024. Nosiť môžete oblečenie, hračky, topánky či domáce potreby v čase od 14:00 do 18:00 hod. ku garážovým priestorom miestneho úradu.
 
HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV
 
Tento raz zháňame aj posily! Ak máte skúsenosti s dobrovoľníctvom, máte viac ako 18 rokov a chcete pomôcť dobrej veci, príďte nám pomôcť s preberaním a triedením šatstva.
 
Svoj záujem nám napíšte na mail: natalia.weiss@mckvp.sk alebo zavolajte na tel.č. 0911 067 981.
 
Ďakujeme za každú pomoc.
Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!