40.výročie KVP

SÍDLISKO KVP OSLAVUJE 40. NARODENINY, PRIPRAVILO MNOŽSTVO PODUJATÍ

Oslavy odštartovalo vysadenie stromu a uloženie časovej schránky

Mestská časť Košice – Sídlisko KVP si v tomto roku pripomína 40. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravila spolu symbolických 40 akcií, ktoré si verejnosť bude môcť užiť do konca roka. Oslavy tohto významného historického míľnika odštartovalo vysadenie stromu a uloženie časovej schránky.

Pred miestnym úradom pribudol v stredu (10.5.) hrab obyčajný stĺpovitý. Dôvodom výberu tohto druhu stromu bolo hlavne to, že práve zlatý hrabový trojlist tvorí erb mestskej časti. Ako pripomenul starosta Ladislav Lörinc, výsadbou chceli zdôrazniť, že KVP je živým sídliskom, ktoré je plné života a v neposlednom rade mu záleží aj na životnom prostredí. „Vážime si históriu našej mestskej časti, ale zároveň chceme kráčať s dobou. Preto je našou víziou zachovať si svoju identitu, no tiež ponúkať obyvateľom všetko to, čo k životu potrebujú a čo im ho môže spríjemniť. Verím, že nový strom bude robiť radosť desiatky rokov a  bude pripomínať oslavy 40. výročia vzniku sídliska. Snažili sme sa ich pripraviť tak, aby si ich mohli užiť všetky vekové kategórie. Súčasťou programu sú aj tradičné podujatia, ktoré sa však tentoraz budú niesť v duchu osláv 40. výročia a budú sa konať vo väčšom meradle ako v minulosti,“ povedal. Lörinc vyzdvihol tiež smerovanie Sídliska KVP v uplynulých rokoch, čo podľa jeho slov prinieslo množstvo pozitívnych zmien a mestská časť sa tak vo viacerých oblastiach stala inšpiráciou aj pre iné samosprávy.

Do zeme bola zakopaná i časová kapsula s odkazmi pre budúce generácie. Pomôcť zakopať ju prišiel aj bývalý starosta sídliska Daniel Rusnák. „Tá zmena sídliska je výrazná za tých 40 rokov, je to absolútne neporovnateľné. My keď sme sa s manželkou nasťahovali na KVP v roku 1985 tak sme potrebovali gumáky a nemali sme sa kde ukryť pred slnkom, pretože tu chýbali stromy. Bolo to niečo úplne iné, ako zažívajú ľudia, ktorí sa sem nasťahovali len v uplynulých rokoch. Som hrdý na to, akú cestu si sídlisko prešlo a že som mohol byť jej súčasťou. KVP je dnes mestskou časťou Košíc, ktorá je chcená, kde sa ľudia radi vracajú a chcú tu žiť. Sám tu bývam so svojou rodinou a nemenil by som,“ uviedol Rusnák, ktorý bol starostom Sídliska KVP v rokoch 1993 – 2010.

Kapsula obsahuje viacero historických a súčasných dokumentov, napríklad výtlačok prvého a posledného vydania miestneho občasníka KVaPka, fotografie zo začiatkov budovania sídliska, zväzok kľúčov, list od občanov mestskej časti pre budúce generácie, artefakty od Občianskych združení Radosť a Dorka, ale aj predmety od Farnosti Božieho Milosrdenstva.

V rámci osláv sa uskutočnia tradičné podujatia ako Deň detí, Letný festival či Vianoce na KVP. Sprievodný program zahŕňa rôzne súťaže, športové aktivity, ale aj výstavu historických fotografií, videoreportáže so zaujímavými osobnosťami či potulky sídliskom so známym sprievodcom Milanom Kolcunom.

História sídliska sa začala písať v januári roku 1983, kedy sa prví KVP-čkári nasťahovali do úplne prvého obytného domu na Dénešovej ulici. Dnes toto moderné sídlisko poskytuje miesto pre život viac ako 22-tisícom obyvateľov.

Pri príležitosti 40.výročia vzniku Sídliska KVP pripravila mestská časť spolu symbolických 40 akcií, ktoré si verejnosť bude môcť užiť do konca roka. V rámci osláv sa uskutočnia tradičné podujatia ako Deň detí, Letný festival či Vianoce na KVP. Sprievodný program zahŕňa rôzne súťaže, športové aktivity, ale aj výstavu historických fotografií, videoreportáže so zaujímavými osobnosťami či potulky sídliskom so známym sprievodcom Milanom Kolcunom.

Pozrite si ich podrobnejší prehľad.

Viac
Veľký deň pre Sídlisko KVP! Odštartovali oslavy 40.výročia od vzniku mestskej časti. Významný historický míľnik si pýtal niečo, čo tu zostane na ďalšie roky. Pred miestnym úradom sme vysadili hrab obyčajný stĺpovitý. Prečo? Ak sa zapozeráte na erb KVP do očí Vám udrú jeho kráľovsky dokonalé listy. Vzácnu chvíľu sme uchovali pre ďalšie pokolenia vďaka časovej kapsule. Spoločne ju zakopali do zeme súčasný starosta Ladislav Lörinc a Daniel Rusnák, ktorý viedol sídlisko v rokoch 1993 - 2010.

 

Viac
[Zapojte sa do súťaže o najzaujímavejšiu historickú fotografiu Sídliska KVP]
Milovníci fotografie pozor! V súvislosti s oslavami 40.výročia vzniku Sídliska KVP vyhlasujeme súťaž o jeho najzaujímavejšiu historickú fotografiu. Otvorte svoje archívy a podeľte sa s nami o fascinujúce zábery, ktoré uchovávate doma.
Najzaujímavejšie a najlepšie fotky budú počas letných mesiacov vystavené verejnosti v rámci výstavy historických fotografií, ktorú chystáme. Okrem toho môžu výhercovia týchto snímok získať aj špeciálne ceny od mestskej časti.
 
Podmienkou súťaže je zaslať nám fotky v dobrej kvalite na adresu vyrocie@mckvp.sk aj s popisom.
 
Ukážte nám Sídlisko KVP z perspektívy, ktorú nepoznáme a pošlite nám najzaujímavejšie pohľady z jeho histórie .

 

Viac

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!