Média o mestskej časti

11.03.2021

Metropola východu sa stáva centrom ekologických inovácií. V košickej mestskej časti Sídlisko-KVP testujú jedinečnú nákladnú trojkolku. Je poháňaná pedálmi pomocou elektromotora a upravená tak, aby sa na ňu dal umiestniť kontajner. Počas marca bude v Košiciach slúžiť výlučne na údržbu verejných priestranstiev, najmä na zber posypu po zime a ďalšieho menšieho odpadu. Ekologickú novinku už skúšajú zamestnanci samosprávy, ktorí sa vďaka nej dokážu pohodlne dostať tam, kde to motorizovaná technika už nezvláda.

Viac na - https://www.cas.sk/clanok/1099416/technicke-sluzby-v-kosiciach-testuju-novinku-odpad-zbierame-na-e-trojkolke/?fbclid=IwAR0RMr8m16YSTX-HeEih1gXPqkduiyC20FlNzajji0ryTPppVlTMfkQ6rqo

Viac
03.03.2021

Mesto Košice pristúpi na niekoľkých rokov ku komplexnej rekonštrukcii cesty Jána Pavla II. na sídlisku KVP. Na vozovku v zlom stave už niekoľko rokov poukazujú obyvatelia, ale aj samotný starosta. Predpokladaná hodnota zákazky bola viac ako 1,5 milióna eur. Po jej opätovnom vysúťažení sa cena znížila na 710-tisíc eur.  

Viac na - https://www.tvkosice.sk/video/603f7b8e1c2c1887aa323ab7

Viac
01.03.2021

Koronakríza značne ovplyvnila aj možnosti košického sídliska KVP. Napriek finančných výpadkom, ľudom v karanténe či zabezpečovania testovania sa ale podarilo pripraviť niekoľko projektov. Tento rok bude mestský časť hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom takmer dva a pol milióna eur, z toho 400-tisíc je určených na rozvoj sídliska.

Viac na - https://www.tvkosice.sk/video/603c342102c7714861ba8a59

Viac
22.12.2020

V priebehu včerajšieho dňa na sídlisku KVP nainštalovali špeciálne kovové srdce, ktoré slúži ako zberné miesto pre vrchnáky z plastových fliaš. O tom, že ide o výborný nápad svedčí aj to, že už dnes bolo takmer z polovice zaplnené. Jeho dizajn je špeciálne pripravený a prispôsobený logu sídliska. Ide o aktivitu a iniciatívu obyvateľov sídliska KVP, ktorú finančne podporilo niekoľko miestnych podnikateľov.

Viac tu - https://www.tvkosice.sk/video/5fe22c069318d936a405fa4b

Viac
23.11.2020

Cyklistická dráha pre najmenších jazdcov, dažďová záhrada, kvalitnejšie športoviská, galéria umelcov či graffity maľby v areáli tenisového kurtu. Také sú víťazné občianske projekty pilotného ročníka Participatívneho rozpočtu na sídlisku KVP. Okrem nich mestskú časť obohatia aj dve úspešné zadania, ktoré zrealizuje samospráva vo vlastnej réžii.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/participativny-rozpocet-sidliska-kvp-uz-pozna-svojich-vitazov/

Viac
10.11.2020

Od pondelka (9. 11.) do konca pracovného týždňa prebehnú v mestskej časti Košice – Sídlisko KVP na viacerých miestach súvislé opravy najviac poškodených chodníkov pre peších. Niektoré z nich budú bezbariérové. Vodičov parkujúcich na priľahlých chodníkoch žiadajú o spoluprácu. Mestská časť KVP o tom informovala na svojom Facebooku. Spoločnosť Colas Slovakia v pondelok začala s opravami chodníkov na uliciach Jána Pavla II a Dénešovej č.13 -17 pri Senior dome. Po ukončení sa pracovníci firmy postupne presunú na chodník medzi Zombovou a Húskovou ulicou a na Dénešovu č.1, kde by mali po novom pribudnúť už bezbariérové chodníky. 

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/na-kvp-zacali-so-suvislymi-opravami-chodnikov/

Viac
15.09.2020

V rámci pilotného ročníka participatívneho rozpočtu košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP zaevidovali 40 projektov od obyvateľov. Ako za MČ informovala Ivana Padová, dominujú tie s environmentálnou tematikou. Uskutočniteľnosť nápadov v najbližších dňoch posúdi hodnotiaca komisia. Počtom prihlásených projektov podľa nej prekonali takmer všetky okresné mestá Trnavského kraja vrátane samotného mesta Hlohovec. Podľa starostu sídliska Ladislava Lörinca prejavený záujem svedčí o tom, že miestnej komunite záleží na tom, v akom prostredí žije, a zároveň si uvedomuje potrebu starostlivosti o životné prostredie.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/v-pilotnom-rocniku-participativneho-rozpoctu-na-kvp-eviduju-40-navrhov/

Viac
25.08.2020

V Drocárovom parku medzi stromami už čoskoro zaznie cinkanie kovových gulí. Mestská časť Sídlisko KVP začne tento týždeň s výstavbou petangového ihriska. Ruku k dielu môžu priložiť aj obyvatelia v rámci verejnej brigády v stredu (26.8.) od 15. hod. Na mieste už prebehli zameriavacie práce a bol zakúpený potrebný materiál. Prostriedky na výstavbu získala mestská časť vo výzve „Magna pre región“ od Karpatskej nadácie, ktorá ich podporila sumou 845 eur.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/do-vystavby-petangoveho-ihriska-na-kvp-chcu-zapojit-aj-obyvatelov/

Viac
23.08.2020

Košická mestská časť KVP rozdelí v pilotnom projekte participatívneho rozpočtu 20-tisíc eur. Verejnosť môže svoje nápady doň prihlásiť do konca augusta. Ako informovala Ivana Padová z miestneho úradu, o tom, ktorý projekt sa v budúcom roku zrealizuje, rozhodnú samotní obyvatelia sídliska.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/v-participativnom-rozpocte-rozdeli-kvp-tisicky-eur/

Viac
30.07.2020

Na Sídlisku KVP, rovnako ako v ostatných veľkých mestských častiach, akútne chýbajú parkovacie miesta. Vedenie KVP sa snaží s týmto problémom niečo robiť. Priamo na sídlisku chýba podľa slov starostu Ladislava Lörinca okolo 1500 parkovacích miest. Situáciu sa sčasti podarilo zmierniť, keď vlani v auguste začali platiť nové pravidlá zakazujúce firemným dodávkam parkovať pred blokmi. Pre ne je určené miesto na parkovisku pri kostole.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/na-sidlisku-kvp-pribudnu-parkoviska/

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!