Profil mestskej časti

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP bola zriadená v zmysle zákona 401/1990 o meste Košice v roku 1990, voľbou starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva. Mestská časť je 3.najväčšou mestskou časťou Košíc v počte obyvateľov, k 31. 12. 2006 tu žilo 25 784 obyvateľov s trvalým pobytom. Vzdialená je asi 6 km západne od centra mesta. Zo severnej a severozápadnej strany je sídlisko  obklopené lesmi a poliami, s vynikajúcimi terénmi pre turistiku a cykloturistiku. Z niektorých miest sídliska je krásny výhľad na Kojšovú hoľu.

Výstavba sídliska sa začala začiatkom roku 1980. Bytovú zástavbu tvorí cca 8 000 bytových jednotiek na ploche 1,97 km2, umiestnených v panelových domoch postavených v rokoch 1983 – 1989. Na Klimkovičovej ulici sa v roku 1995 začalo s výstavbou atypických bytových domov a jej úspešným ukončením pribudlo na sídlisku viac ako 200 nových bytov. Mestská časť je klasickým sídliskom bez priemyslu. Hospodársky potenciál tvoria malé súkromné firmy prevažne charakteru obchodu a služieb, ktoré získali na kvalite dokončením obchodných centier koncom minulého storočia, čo prispelo spolu so zlepšením životného prostredia k väčšiemu záujmu o bývanie v našej mestskej časti. Sme jedinou "veľkou" mestskou častou, ktorá si sama zabezpečuje čistotu, starostlivosť o zeleň, o komunikácie a zimnú údržbu.

Kedže je naše sídlisko mladé bola realizovaná za účelom športového vyžitia hlavne dorastajúcej generácie výstavba špecializovaných športových ihrísk s oplotením. Možnosti športového vyžitia poskytujú aj Tenisový klub pod Wuppertálskou ulicou, tenisové dvorce v Drocárovom parku a Športovo–relaxačné centrum na Čordákovej ulici, či rekondičné centrum FIT štúdio na Cottbuskej ulici. V MČ KVP je tradíciou organizovať športové turnaje pre detí i dospelých v rôznych druhoch športu napr. O putovný pohár Starostu MČ Košice-Sídlisko KVP v malom futbale, hádzanej, basketbale, florbale a pod.

Oblasť výchovy a vzdelávania je zastúpená piatimi materskými školami a štyrmi základnými školami (ZŠ Lechkého je bezbariérová) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V mestskej časti je zastúpené aj cirkevné  školstvo a to MŠ na Hemerkovej ulici a Spojenou školou sv. košických mučeníkov na Čordákovej ul. 50, v ktorej okrem základnej školy je umiestnené aj gymnázium. Súkromné školstvo reprezentujú MŠ na Čordákovej ulici a  súkromná základná škola na Starozagorskej ul. 8. Na KVP pôsobí aj Centrum voľného času Technik na Starozagorskej v priestoroch ZŠ. Na každej ZŠ sú umiestnené pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice, v obchodnom centre na Hemerkovej je umiestnená pobočka Mestskej knižnice Jána Bocatia.

Od 1. januára 2005 začal svoju činnosť na sídlisku KVP aj Dom ľudového tanca, v ktorom sídli Súkromná základná umelecká škola Vlada Urbana, umelecká a reklamná agentúra Kultobin a občianske združenia orientované na tradičnú kultúru a folklór (Košické folklórne štúdio, Sloven, Klub milovníkou autentického folklóru a Archív ľudovej kultúry). Umelecké vzdelávanie zabezpečuje práve Súkromná základná umelecká škola Vlada Urbana. Na škole sa vyučuje v umeleckých odboroch: tanečný, hudobný, výtvarný. Pri škole pôsobia folklórne súbory Železiar, Želiezko, Železiarik, Jazierko, Hornád, Hanička, spevácky zbor Mladé hlasy a súbor írskych tancov Irish dance akademy.

V čase návštevy Jána Pavla II. v roku 1995 bola v našej MČ ukončená výstavba kláštora Rádu bosých Karmelitánok, je to ich jediné pôsobisko na Slovensku a kaplnka kláštora slúži aj veriacim MČ. V štádiu výstavby sa nachádza farský kostol s už ukončeným pastoračným centrom na Triede KVP. V budove polikliniky na Tr.KVP svoje služby občanom poskytujú neštátni lekári v odboroch všeobecného lekárstva a všetkých špeciálnych oddelení. V rámci nej poskytuje svoje služby aj biochemicko-hematologické laboratórium a röntgenologické oddelenie. Pred nedávnom pribudla aj nová poliklinika ProCare na ulici Jána Pavla II.

Videoprezentácia nášho sídliska
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!