Mestská časť Košice Sídlisko KVP

Mestská časť Košice Sídlisko KVP
Dnes je utorok, 25.02.2020RSSFacebook
Vyhľadávanie

Na KVP zavítal olympionik Matej Tóth, otvoriť prišiel športovú akadémiu

Žiaci Súkromnej spojenej školy, Starozagorskej 8, v stredu (6.11.) radostne privítali školskou hymnou „My sme žiaci školy HUMAN“ olympijského víťaza a majstra sveta Mateja Tótha. Stretnutie spríjemnili básňou o Športovej akadémii, tancom a ukážkami cvikov.

Matej Tóth prišiel oficiálne otvoriť Športovú akadémiu Mateja Tótha, ktorú škola aktívnym hlasovaním vybojovala pre svojich žiakov. V rámci Košického kraja získala najväčší počet hlasov vo svojej kategórii. Do súťaže sa zapojili zamestnanci, žiaci, rodičia i priatelia. Sila komunity sa na Sídlisku  KVP ukázala znova, ocenil ju aj náš starosta Ladislav Lörinc. ,,Som hrdý na to, akých šikovných ľudí máme na našom sídlisku. Naša komunita má obrovský potenciál a ja sa teším, keď sa niečo podarí. Len tak ďalej", skonštatoval.

Športová akadémia Mateja Tótha je zameraná na voľnočasové športové aktivity pre žiakov prvého stupňa. Okrem celoročného grantu a plakety “V stopách najlepších“ sa so žiakmi porozprával aj o svojej športovej kariére, skúsenostiach i motivácii k pravidelnému pohybu.

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224