Z aktuálneho diania

Oznamujeme Vám, že v stredu (15.1.) bude v čase od 7:00 - 16:00 hod. prebiehať výkladka a montáž osvetlenia tréningového futbalového ihriska na Janigovej ulici.

V tejto súvislosti bude dočasne obmedzené parkovanie na priľahlom parkovisku na Klimkovičovej ulici, ktoré bude vyznačené dočasným dopravným značením.

Žiadame Vás o jeho rešpektovanie a poskytntie súčinnosti. Autá, ktoré ostanú odparkované vo vymedzenom priestore budú odtiahnuté v spolupráci s mestskou políciou.

 

Ďakujeme za pochopenie.

 

Viac

Aj tento rok sme v Aréne Sršňov na Drábovej ulici zarezervovali niekoľko dní, počas ktorých si môžete prísť zakorčuľovať úplne ZADARMO.

Plocha je pre Vás vo vybraných termínoch k dispozícii v čase od 15:00-16:00 hod. Stačí si so sebou priniesť občiansky preukaz a dobrú náladu.

Využite túto možnosť a najmä užite si to. Vidíme sa na ľade už najbližšiu sobotu - 18.1.2019.

 

Viac

Spoločnosť KOSIT a.s. začala tento týždeň s tradičným zberom vianočných stromčekov od obyvateľov mesta Košice. Stromčeky by mali byť očistené od ozdôb a umiestnené vedľa smetných nádob určených na komunálny odpad.

Táto služba bude vykonávaná na základe denného monitoringu v koordinácii s mestom Košice a potrvá 2 až 3 týždne.

Obyvatelia sídliska KVP majú taktiež možnosť samostatne odniesť svoje stromčeky aj do najbližšieho zberného dvoru na Popradskej ulici. Tento biologicky rozložiteľný odpad bude odvážaný do kompostárne, kde ho materiálovo zhodnotia.

Prosíme, pomôžte nám aj takýmto spôsobom s čistotou nášho sídliska. Ďakujeme.

Viac

Vážení obyvatelia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu uzatvorenia pokladní a koncoročnej uzávierky za rok 2019 bude dňa 31.12.2019 možný príjem platieb do pokladne na Miestnom úrade mestskej časti Košice-Sídlisko KVP do 10:00 hod.

 Ďakujeme za pochopenie.

Viac

Milí obyvatelia, 

prajeme Vám pokojné Vianoce a úspešný a zdravý nový rok 2020!

Vaša Mestská časť Košice - Sídlisko KVP

Viac

V očakávaní vianočných sviatkov upratujeme naše domácnosti a vo väčšom množstve vyhadzujeme rôzny odpad do kontajnerov. Počas Vianoc je teda odpadu v kontajneroch a ich okolí viac, ako po iné dni v roku.

Chceme Vás preto požiadať, aby ste k tomu pristupovali zodpovednejšie.

Viac

Máme za sebou prvý rok volebného obdobia 2019-2022. Poslancov miestneho zastupiteľstva sme sa opýtali, ako hodnotia svoju doterajšiu prácu a samotné fungovanie mestskej časti za prvý rok tohto volebného obdobia?

Viac

V čase od 3. januára 2020 od 20:00 hod. (piatok) do 7. januára 2020 (predpokladane do 7:00 hod.) plánuje Slovenská pošta nevyhnutnú technickú údržbu IT infraštruktúry.

Údržba prebehne počas víkendu a štátneho sviatku, vyžaduje si však úplnú odstávku všetkých informačných systémov Slovenskej pošty, preto v tomto období nebudú dostupné žiadne elektronické služby. Nebudú zasielané ani notifikačné emaily s eReportami. Súčasne budú v tomto čase zatvorené všetky naše pobočky.

Slovenská pošta sa ospravedlňuje za prípadné komplikácie spôsobené dočasnou nedostupnosťou služieb.

Viac

Vo Výmenníku Wuppertálska sa v utorok podvečer (17.12.) stretli zástupcovia rôznych komunít, ktoré na sídlisku pôsobia, či už psíčkarov, fary, seniorov, športovcov ale napríklad i aktívnych mamičiek. Spoločne s nimi sme diskutovali o tom, prečo je dôležité ich fungovanie a aký význam majú nie len pre našu mestskú časť ale pre celú spoločnosť. 

Vypočuli sme si zároveň názory na to, čo naše komunity potrebujú k svojej práci, aké majú plány i to, ako im vieme byť nápomocnými v rámci realizácie ich nápadov.

Zhodli sme sa, že ak na veciach budeme pracovať spoločne, dokážeme toho oveľa viac, pretože spolupráca je to, čo naše sídlisko potrebuje.

Viac
17.12.2019

Vážení obyvatelia,

oznamujeme Vám, že počas vianočného týždňa, a to dňa 23.12. (pondelok) a 27.12.2019 (piatok)

bude Miestny úrad mestskej časti Košice - Sídlisko KVP zatvorený.

Prosíme Vás, aby ste na vybavenie úradných záležitostí využili stránkové hodiny v priebehu tohto týždňa.

Ďakujeme za pochopenie

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224