Média o mestskej časti

21.05.2020

Na lúke prebieha kŕmenie včiel a hmyzu. Takéto tabuľky osadili na košickom sídlisku KVP. Inšpirovať sa nechali najmä zahraničím, kde má táto novinka obrovský úspech. S projektom začali už vlani.

Viac na - www.tvkosice.sk/video/5ec669fcb23a613bbfb1c896?fbclid=IwAR1RKUDDvlB1UgL5duOxkxp_Qgg7BMq3PEpGYunQO1BT9botVu6kZyG1ByM

Viac
30.04.2020

Plošina pomôže najmä seniorom či mamičkám s kočíkmi. S prácami na bezbariérovom prístupe do svojho denného centra začala košická mestská časť (MČ) Košice - Sídlisko KVP vo štvrtok.

Viac na - https://kosice.korzar.sme.sk/c/22395516/na-kosickom-sidlisku-buduju-bezbarierovy-pristup-do-denneho-centra.html

Viac
18.04.2020

Takmer 160-tisícová investícia sa bude týkať ucelených úsekov vnútro-blokových komunikácii, ktoré má MČ vo svojej správe. Nepôjde o sezónne plátanie dier, ale o opravu väčších ucelených úsekov v rozlohe viac ako 6 000 m². Takýto postup zvolili podľa jej starostu Ladislava Lörinca už vlani, kedy menej hospodárne látanie dier postupne nahrádzali opravami súvislých častí.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/na-kvp-zacnu-v-pondelok-s-najrozsiahlejsou-opravou-ciest-za-posledne-roky/

Viac
04.04.2020

Svoj majetok si museli vydobyť páčidlom a brúskou! Vedenie košickej mestskej časti Sídlisko KVP po 7 rokoch prevzalo opätovne kontrolu nad areálom bývalej škôlky v Drocárovom parku.

Viac na - https://www.cas.sk/clanok/964479/vedenie-kosickej-mestskej-casti-sa-muselo-do-vlastneho-arealu-prebijat-bruskou-otrasne-co-v-nom-nasli/

Viac
06.03.2020

Samospráva však nemá dostatok finančných prostriedkov. Už v roku 2009 mala mestská časť Košice – Sídlisko KVP zámer vytvoriť dom seniorov, ktorý by poskytoval sociálne služby pre starších občanov. Keďže sa miestnej samospráve za dva roky nepodarilo nájsť finančné prostriedky, v roku 2013 podpísala zmluvu so súkromným nájomcom, ktorý mal pomôcť financovať Senior dom a následne ho spravovať.

Viac na - https://www.kosiceonline.sk/kvp-chce-dostavat-senior-dom

Viac
06.03.2020

Sídlisko KVP sa pustilo do riešenia problému so zastávkami MHD na Klimkovičovej. O názor žiadajú aj svojich obyvateľov, ktorí môžu svoj názor vyjadriť prostredníctvom dotazníka. Súčasné umiestnenie zastávok v oboch smeroch podľa samosprávy už nespĺňa legislatívne a bezpečnostné nároky a obyvatelia dlhodobo žiadajú riešenie tejto situácie.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/ludia-na-kvp-hlasuju-kde-budu-zastavky-mhd/

Viac
22.02.2020

V sobotu v Drocárovom parku na KVP vládla pravá fašiangová atmosféra - masky, živá hudba, najrôznejšie dobroty a hlavne dobrá nálada.  Návštevníci si mohli pochutiť na šiškách, pečených klobáskach, jaterniciach či guláši. Pre deti bol pripravený bohatý program v podaní divadla Haliganda, ktoré deťom pripravilo sprievod v maskách a rôzne hry a súťaže.  O hudbu sa postarali muzikanti Čardáš z Abova a mužská spevácka skupina Košickí Špivaci. 

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/kvp-zilo-fasiangovymi-hodmi-tradiciami/

Viac
13.02.2020

Sídlisko KVP zverejnilo výzvu na predkladanie cenových ponúk na nákup záhradnej techniky. Ide o prvý nákup nového Podniku služieb KVP. Predpokladaná hodnota zákazky je vyše 42-tisíc eur. Mestská časť založila nový sociálny podnik minulý rok. Cieľom je všestranný rozvoj a starostlivosť o sídlisko.

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/kvp-nakupuje-zahradnu-techniku/

Viac
03.02.2020

Košičania ukazujú, že na východe humor a dôvtip nechýbajú! Vedenie mestskej časti Sídlisko KVP prišlo na spôsob, ako vtipne a efektívne zakročiť voči neporiadnym fajčiarom v okolí autobusových zastávok. Ako jediní na východe si namontovali interaktívny odpadkový kôš na ohorky s anketou. Iniciatíva zároveň ukazuje, ako veľmi domáci fandia prvoligovým hokejistom HC Košice.

Viac na - https://www.cas.sk/clanok/939769/kosice-prisli-s-novinkou-pre-neporiadnych-fajciarov-tato-malickost-prinuti-kazdeho-hadzat-nedopalky-do-kosa/

Viac
02.02.2020

Novým kontrolórom mestskej časti Košice-Sídlisko KVP bude Ladislav Takáč. Vo funkcii nahradí od 1. marca Annu Hókovú. Rozhodli o tom miestni poslanci na tohtotýždňovom rokovaní zastupiteľstva. Spomedzi piatich kandidátov ho zvolili verejným hlasovaním na šesťročné funkčné obdobie. 

Viac na - https://kosicednes.sk/udalosti/mestska-cast-sidlisko-kvp-ma-noveho-kontrolora-je-nim-ladislav-takac/

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224