Z aktuálneho diania

Výťažok zo zbierky z vianočných trhov poputoval Nadácii Úsmev ako Dar

Výťažok zo zbierky, ktorú ste mohli dobrovoľným príspevkom podporiť počas našich dvojdňových vianočných trhov, sme odovzdali zástupkyni Nadácie Úsmev ako Dar.

Vyzbieralo sa 1011,41 eur, ktoré ďalej poputujú na pomoc rodinám v núdzi.

Ďakujeme veľmi pekne každému z Vás, že myslíte aj tých, ktorí to potrebujú.

Viac
Pozývame Vás na 24 hodinové NONSTOP korčuľovanie

Srdečne Vás pozývame na športové podujatie NON-STOP 24 HODINOVÉ KORČUĽOVANIE, ktorého spoluorganizátorom je aj naša mestská časť Košice-Sídlisko KVP.

Akcia sa uskutoční v piatok (27.12.2019) v čase od 16.00 hod. a potrvá do soboty (28.12.2019) 16.00 hod. už tradične v T – Systems Športovo – zábavnom areáli, na Alejovej 2 v Košiciach.

Spoločne sa pokúsime prekonať súčasný svetový rekord NON STOP 24 hod. korčuľovania (6043 km) a slovenský rekord v počte účastníkov na ľade (1610 korčuliarov).

Vítané sú všetky vekové kategórie!

Viac
Pozývame Vás! SPOLOČNÝ PLÁN o KOMUNITE

Pozývame Vás na posledné tohtoročné stretnutie zo série verejných diskusií, ktoré sme rozbehli ako unikátny koncept pod názvom ,,Spoločný plán". Témou bude KOMUNITA, teda Vy & My - všetci, ktorí spoločne tvoríme toto sídlisko. Vidíme sa v UTOROK (17.12.) v tradičnom čase a mieste 17:00 hod. vo Výmenníku Wuppertálska.

Príďte, radi Vás uvidíme, bude aj prekvapenie!

Viac
KVP ožilo vianočnou atmosférou - ĎAKUJEME, že ste prišli

Vôňa čerstvej kapustnice, sladká chuť horúceho punču, halászlé, ale aj koledy či stánky s domácimi výrobkami. A čo je najdôležitejšie - dobrá nálada a usmiate tváre ľudí. Aj takto vyzerali tohtoročné VIANOCE na KVP, ktoré boli naozaj tradičné!

Svoje tradície a zvyky nám prostredníctvom jednotlivých folklórnych vystúpení predviedli rôzni hudobníci z celého Košického kraja. Zastúpenie mal Abov, Gemer, Spiš i Zemplín. Zavinšovali aj detí z našich materských a základných škôl.

Ďakujeme všetkým učinkujúcim, sponzorom i Vám našim úžasným KVP-čkárom, ktorí ste boli hlavnou súčasťou našich VIANOC.

Viac
Do knižnice sme odovzdali najnovšie tituly, prednášal aj známy umelecký knihár

Čitatelia z nášho sídliska majú dôvod na radosť. Pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia so sídlom na Hemerkovej ulici sa rozrástla o knižné novinky domácich i zahraničných autorov.

Postaralo sa o to vedenie mestskej časti, zamestnanci úradu, poslanci i členovia komisií, ktorí na vlastné náklady zakúpili nové tituly s prihliadnutím na potreby knižnice. Touto vianočnou nádielkou sme chceli podporiť jej fungovanie a spraviť niekomu radosť.

Viac
VIANOCE na KVP pokračujú aj v piatok!

Predvianočnú atmosféru si v tomto roku môžete na našom sídlisku užiť počas dvoch dní - 12.12. a 13.12.2019 

Ľudové zvyky a tradície predvedú folklórne skupiny z celého Košického kraja. Program spestria svojimi vystúpeniami aj deti z materských a základných škôl, Centra voľného času i OZ Haligandy. Chýbať nebudú stánky s dobrotami, vianočným punčom, kapustnicou či rybacími pochúťkami. Pre deti budú pripravené zaujímavé atrakcie, súčasťou ktorých bude aj virtuálna realita. Svoje výrobky ponúknu na vianočných trhoch aj rôzni remeselníci.

Vezmite rodiny, známych, priateľov a užite si spoločne s nami predvianočný čas.

Viac
Aktuálne informácie: POMOC PREŠOVU
11.12.2019

Ani nás nenechala tragédia v Prešove chladnými a prispeli sme na pomoc nákladov, ktoré vznikli v dôsledku tejto smutnej udalosti. 

Na základe informácii, ktoré nám poskytli z úseku krízového riadenia mestského úradu v Prešove stále platí, že materiálnej pomoci majú nateraz dosť. V prípade, že sa situácia zmení, mestská časť Vás po dohode s mestom Prešov včas oboznámi.

Prispieť môžete v tejto chvíli FINANČNE na OFICIÁLNY TRANSPARENTNÝ ÚČET MESTA PREŠOV

Viac
Zhodnotenie roka s našimi seniormi
10.12.2019

Aj tí skôr narodení by mali vedieť, čo sa počas roka na sídlisku pod novým vedením podarilo i to, prečo niektoré veci nevyšli tak, ako sa plánovalo.

Do denného centra preto v utorok popoludní (10.12.) zavítal starosta Ladislav Lörinc spolu so svojim zástupcom Romanom Matoušekom, aby zhodnotili prvý rok vo funkcii.

Nechýbala otvorená diskusia na rôzne témy ako i predostrenie toho, čo chceme v najbližších rokoch zrealizovať.

 

Viac
Výzva na odstránenie novinového stánku
06.12.2019

Vyzývame vlastníka stánku, ktorý je umiestnený na Moskovskej triede  na zastávke MHD „Cottbuská“ v smere na ul.Toryskú na jeho odstránenie v termíne do 31.01.2020.

V opačnom prípade bude stánok odstránený na náklady Mestskej časti Košice – sídlisko KVP, ktoré budú následne vyúčtované vlastníkovi stánku.

 

Viac
Mikuláš zavítal do denného centra
05.12.2019

Mikuláš vo štvrtok (5.12.) zavítal do denného centra a prekvapil našich seniorov. Sladkou odmenou potešil aj deti z materskej školy Cottbuskej, ktoré im prišli spríjemniť popoludnie milým vystúpením na ľudovú nôtu.

Anjelici spolu s Mikulášom sa chystajú aj na naše VIANOCE, ktoré spoločne odštartujeme už O TÝŽDEŇ vo štvrtok o 16:00 na námestí pri fontáne. Tak to nezmeškajte.

Viac
predchádzajúce | nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224