Odporúčané hodiny pre občanov
Pon 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 16.00 hod.
Str 08.00 - 12.00 hod., 13.00 - 17.00 hod.
Pia 08.00 - 12.30 hod.
Nové projekty


Aktuálne informácie COVID-19


Voľné pracovné miesta
Aplikácia na stiahnutie
Android
Android
Apple
Apple

Kedysi sa pýtal on - teraz sa študenti pýtali jeho

Technickú univerzitu v Košiciach navštívil v stredu dopoludnia náš starosta Ladislav Lörinc, ktorý prijal pozvanie a prišiel sa podeliť o svoje skúsenosti. Študentom Ekonomickej fakulty priblížil fungovanie našej mestskej časti, jej kompetencie ale i to, ako sa v 30-tke stal starostom 25-tisícového sídliska.

VEK NIE JE ZÁRUKOU VYSPELOSTI, ROVNAKO AKO TITUL NIE JE ZÁRUKOU MÚDROSTI - NEDAJTE SA ODRADIŤ

Aj takto zneli jeho slová v odpovedi na otázku, či ho od politiky neodrádzali kvôli mladému veku. Študentov povzbudil, aby sa nevzdávali v ceste za svojimi snami a tvrdo pracovali na ich naplnení. Slovensko podľa jeho slov potrebuje mladých ľudí na všetkých úrovniach.

OTÁZKY NA AKTUÁLNE TÉMY

Študenti využili možnosť otvorenej diskusie a pýtali sa na témy, ktoré ich zaujímali. A to napríklad, či sa na úrade venujeme aj ekologickým opatreniam, aká je dôležitá spolupráca s poslancami a ako sa môžu mladí ľudia uplatniť vo verejnej správe.

Myšlienka zorganizovať toto stretnutie vzišla z iniciatívy jednej zo študentiek.

,,Prednášku pána starostu hodnotím veľmi dobre. Najviac sa mi páčil jeho prirodzený prejav. Bolo vidieť, že problematike sa veľmi dobre rozumie, snaží sa byť vo svojej práci najlepší a taktiež sa snaží svoje stanovené ciele aj naplniť, preto jeho prejav bol spontánny, nebol vyslovene nabiflený. Nebolo to vôbec nudné a nakoľko je ťažké upútať pozornosť študentov, myslím si, že dnes sa nikto nenudil a každý z nás sa niečo naučil a odniesol si príjemný zážitok s človekom z praxe. Taktiež vysvetlil, že je potrebné aby aj mladí ľudia, absolventi VŠ sa nebáli vstúpiť do sféry samosprávy, aj keď sú mladí, určite im dodal odvahu,nakoľko prerozprával svoj príbeh ako sa stal starostom aj v mladom veku, čo bolo motivujúce. Som veľmi vďačná pánovi starostovi, že prišiel," uviedla Andrea Vanacká.

Ďakujeme za príjemné dopoludnie, podnetné otázky a možnosť diskutovať s mladou generáciou, od ktorej závisí naša budúcnosť. Držíme Vám prsty!

 

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

Telefón: 055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224