Vnútroblok LINEAR PARK KVP

Projekt : LINEAR PARK

Na sídlisku KVP, pozdĺž ulice Wuppertálska je navrhovaný nový park s názvom LINEAR PARK. Je rozdelený do piatich etáp, postupne realizovaných. Jednotlivé etapy sa od seba líšia rozličným farebným prevedením, a to v podobe navrhovaného povrchového materiálu EPDM v rôznych farebných variáciách, čo prispieva ku atraktivite prostredia.

Prvá etapa, navrhovaná ako červeno – fialová sa tiahne od južnej strany až ku hlavnému schodisku, ktoré prepája Wuppertálsku ulicu s Cottbuskou. V tejto etape sa nachádza workoutové ihrisko so širokou ponukou exteriérových cvičebných nástrojov, detské maľované ihrisko, bludisko, či výrazný svetelný prvok, ktorý zároveň vytvára zaujímavý vstup do parku z južnej strany. V tejto etape je tiež oddychové miesto s mlatovým povrchom, ktoré je doplnené o lavičky.

Druhá etapa je samotné námestie, ktoré je navrhované na hlavnej komunikačnej trase, ktorá prepája Wuppertálsku a Cottbuskú ulicu. Výrazným prvkom budú posedové schody s včlenenou rampou, ktoré budú kopírovať obvod námestia. Vytvorí sa tak väčší priestor pre rôzne akcie, ktoré by napomohli podporiť stretávanie občanov a ich vzájomnú socializáciu. Pre vytvorenie príjemného prostredia sú na mieste navrhované vodné prvky v podobe menších tryskových fontánok.

Tretia a štvrtá etapa ponúka rôzne hracie prvky, ktoré sú umiestnené na jednotlivých ostrovčekoch z modrého a zeleného EPDM. Niektoré sú vekovo rozdelené, čím vznikajú hracie ostrovčeky pre deti do 5 rokov a pre deti do 12 rokov. Navrhované sú aj inkluzívne prvky, ktoré sú umiestené popri hlavných komunikáciách kvôli ľahšej dostupnosti. V tejto časti je tiež odpočinková zóna s mlatovým povrchom, doplnená o lavičky. Zaujímavým prvkom bude veľká šmýkalka pre deti s lezeckým lanom, čím sa využije strmosť svahu blízko piatej etapy.

Piata etapa, farebne rozlíšená ako žltá, bude oddychovým miestom pre seniorov. Na mieste sú plánované aj rôzne cvičebné nástroje pre starších ľudí, ale aj lavičky pre bežný odpočinok pod stromami. Na rohu ulice Wuppertálska je plánované venčovisko s hracími prvkami pre psíkov a lavičkami. V tejto časti sú navrhnuté aj uzamykateľné sklady.

Všetky etapy sú prepojené betónovým chodníkom, ktorý sa organickým tvarom tiahne naprieč celým Linear parkom. Navrhované povrchové materiály z EPDM na hracích plochách a z mlatu v oddychových častiach sú vodo-priepustné, čím je umožnené vhodné hospodárenie s vodou v tomto území. Návrh rešpektuje existujúce stromy, nedochádza tak ku ich výrube. Plánuje sa nová výsadba stromov a záhonov. Návrh rieši aj tienenie po celej dĺžke parku, sú zamýšľané rôzne tieniace konštrukcie ale aj prirodzené tienenie stromov, čím zabraňujeme prehrievaniu.

 

Dokumenty na stiahnutie

01_LINEAR PARK KVP_WEB.pdf
veľkosť: 7.06 MB
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!