SKATEPARK

Názov projektu: SKATEPARK NA KVP

Predpokladaná suma: 550 000 €

Lokalita: Moskovská ulica  - pod mostom / máme stavebné povolenie

Popis: Projektom získame ucelený koncept verejného priestoru, ktorý prináša hodnotu nielen po vysokej estetickej hodnote, ale taktiež zanecháva v území výrazné priaznivé ekologické riešenia. Vzhľadom na absenciu daného typu športoviska ide o Skatepark nadmestského významu. Bude využívaný pre rekreačné trénovanie alebo organizovanie športových súťaží, bude však príležitostne využívaný aj komunitou, ktorá sa venuje jazdeniu na kolobežke, korčuliach a bicykloch. Časť športoviska je určená pre exteriérové fitness cvičenie(workoutové cvičebné prvky). V konečnom dôsledku bude verejný priestor poskytovať možnosti pre stretávanie sa komunity mladých ľudí a dávať im priestor pre aktívne využitie voľného času pomocou športu a cvičenia. Unikátom skateparku bude hlavne krytý bazén “bowl” ktorý umožní jazdiť aj v čase nepriaznivého počasia vďaka umiestneniu pod mostom. Priestor na Moskovskej ulici pod mostom má obrovský potenciál na to, aby tam vzniklo kvalitné, inovatívne a funkčné zázemie pre moderné „street“ športy. V pláne je vybudovanie skateparku, plochy pre parkour ako i workout. Priestor pre rozličné športové aktivity pre rôzne vekové skupiny. Týmto projektom dokážeme zastrešiť mladých športovcov z metropoly východu aj širšieho okolia. Dôležitosť výstavby skateparku v Košiciach je hlavne tá, že posledný skatepark bol postavený v roku 2008. Od tej doby sa štýl jazdenia a prekážky zmenili - z toho dôvodu je potrebné pre sídlisko/mesto/kraj vybudovať nový skatepark, ktorý splní nové štandardy.

Ihrisko A (Skatepark): Skatepak je primárna plocha areálu, ktorá je určená pre športovú aktivitu na skateboarde, kolobežke, BMX bicykli. Povrch ihriska je vyhladený betón. Dizajn ihriska je tvorený obojsmerným pohybom v tvare U cez skate prekážky rôzneho stupňa zložitosti. Ihrisko obsahuje takéto typy skate prekážok: Flat Rail; Handrail; Hubba; Ledge; Kicker; Launch; Hip; Miniramp; Quater pipe; Extension; Kidney pool.

Ihrisko B (workoutové ihrisko): Workoutové ihrisko je situované v severnej časti areálu. Je navrhované pomedzi existujúce a nové stromy. Na ihrisku je navrhovaný EPDM povrch.

ČASOVÁ OS PROJEKTU:

  • V decembri 2022 bol podaný projekt na výstavbu I. etapy Skateparku na KVP v sume 200 000 eur.
  • Zaslali sme žiadosť o nenávratný finančný príspevok KSK Terra Incognita, Oblasť poskytnutia dotácií účelových finančných prostriedkov:  2. Podpora infraštruktúry s dôrazom na zvýšenie atraktívnosti Košického kraja, Opatrenie 2.2 - Veľké rozvojové projekty

Etapy realizácie:

  1. etapa              výstavba  areálu skatepark (podaná žiadosť)
  2. etapa              workoutové ihrisko, inžinierske siete (kanalizačná prípojka, vodovodná prípojka, elektrika) (čakáme na výzvy)
  3. etapa              výstavba  tribúny (čakáme na výzvy)

 

Tento projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita.
#terraincognita #rozhybanykraj #krajsveta #kosiceregion

 

Fotogaléria

Dokumenty na stiahnutie

01.jpg
veľkosť: 1.11 MB
04.jpg
veľkosť: 1.43 MB
05.jpg
veľkosť: 1.48 MB
02.jpg
veľkosť: 1.45 MB
06.jpg
veľkosť: 2.05 MB
03.jpg
veľkosť: 1.72 MB
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!