RC OZ Pauzička - Spoločne vykročme za zdravím

Dňa 26. 5. 2015 Občianske združenie Pauzička v spolupráci so Slovenským olympijským výborom v Košiciach zorganizovali pre členky Senior pilatesu 1. ročník Olympijského dňa športu s názvom „Kalokagatia v olympijských kruhoch“. Kalokagatia  ako ideál harmonického súladu a vyváženosti fyzickej a duševnej stránky človeka bol formulovaný antickými Grékmi, pre ktorých bola telesná kultúra integrálnou súčasťou kultúry spoločnosti. Podstatou tejto harmónie bolo, že rozvoj duševných schopností má byť harmonicky spojený s všestranným telesným rozvojom a naopak.

Tento ideál platil aj pre našich cvičencov Senior pilatesu a túto myšlienku starovekých Grékov sme spoločne napĺňali celé dopoludnie. Súťaž bola rozdelená na dve časti. Prvou zložkou bolo zvládnutie športových aktivít, ktoré prebiehali v Pauzičke. Všetci zaregistrovaní členovia boli rozdelení do 5 družstiev a hromadne absolvovali 3 disciplíny: štafetový beh, nordic walking a hod loptou  na cieľ. O tom, ako členky senior pilatesu zvládajú športové disciplíny sa presvedčil aj pán starosta MČ KVP Ing. Alfonz Halenár, ktorý prijal naše pozvanie na túto akciu.

 Po zvládnutí športových aktivít nasledoval presun na Športové gymnázium, kde bol pre súťažiacich pripravený vedomostný kvíz zo športových úspechov košických olympionikov. Po spoločnom vyhodnotení  oboch častí nasledovalo vyhlásenie výsledkov a návšteva Siene olympionizmu. Družstvo v zložení: Siničáková, Plichtová, Halušková, Birnsteinová, Bibenová získalo najviac bodov a  členky víťazného tímu si domov odniesli zlaté medaily. Srdečne blahoželáme víťazom, ktorí s veľkým prehľadom zvládli obe zložky – fyzickú aj duševnú stránku, ale aj všetkým zúčastneným. Mottom olympijského dňa bolo predsa: Sme jeden tím :-D

                Na tomto mieste by som chcela poďakovať organizátorom  tejto akcie menovite predsedovi Olympijského klubu  Košice Miroslavovi Luberdovi,  MUDr. Kafkovi -  členovi Slovenskej olympijskej akadémie, gestorovi Siene olympizmu  pri ŠG Košice, pani riaditeľke Športového gymnázia PaedDr. Tatiane Švecovej, podpredsedníčke Olympijského klubu Košice, inštruktorke pilatesu Tatiane Luberdovej, členom predsedníctva OZ Pauzička, asistentkám Erike a Nikolke a samozrejme srdečná vďaka patrí všetkým účastníkom a sponzorom.

Krásnym predpoludním sme všetkých presvedčili, že športovať sa dá v každom veku a že seniorský vek neznamená koniec aktívneho života.  Touto cestou vyzývame všetkých seniorov: „Pridajte sa k nám, zapojte sa do našich aktivít a spoločne vykročme za zdravím“ .  

 

                                                                                                   Mgr. Jana Timková
Predseda RC OZ Pauzička

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!