„Kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.“

To bolo mottom tohotoročného letného prímestského tábora Ostrov. Ako každý rok, tábor sa uskutočnil pod záštitou Mestskej časti Košice sídlisko KVP v spolupráci s OZ Laura.

Už v prvý deň sa začalo veľké dobrodružstvo, kedy sa deti dostali do príbehu stroskotancov, ktorí sa zachránili na opustenom ostrove. Mali možnosť zakúsiť, aké je to odlúčiť sa od milovaných osôb (ktorým mohli napísať akoby „svoj posledný list“), mohli si prostredníctvom hier uvedomiť, aké dôležité sú základné veci, ktoré si bežne ani neuvedomujeme a berieme ich ako samozrejmosť. Okrem možnosti učiť sa prežiť vo voľnej prírode, postarať sa o zraneného, poznávať liečivé rastliny či založiť si oheň,  sme spolu zažili veľa zábavy cez „vodné hry“, cez vymieňanie tovaru s domorodým obyvateľstvom či cez zmeranie si síl s náčelníkmi rôznych kmeňov. Zážitky dňa sa zapísali nielen do sŕdc ale i do Denníkov stroskotancov. Keďže témou bol Ostrov, pohybovali sme sa najmä v prírode, kde sme hľadali vyplavený poklad z lode Lady Ann, alebo bojovali zo strachom v lanovom centre Tarzania na Alpínke. Deti predovšetkým ocenili vodné hry, spoločný tanec, súťaženie s animátormi i každodenné zlosovanie preukazov OZ Laura. Animátori pri večernom zdieľaní vyzdvihli predovšetkým súdržnosť detí, ich vytrvalosť aj napriek horúčavám a obetavosť v pomoci tomu najslabšiemu.

Bolo to síce iba päť dní, ale po takýchto akciách si vždy uvedomím, akú krásnu hodnotu má detský úsmev, iskra napätia v očiach, podanie ruky...či jednoduchá otázka dieťaťa: „Môžem ťa ponúknuť cukríkmi?“

Ďakujem pracovníkom Mestskej časti Košice sídliska KVP i všetkým animátorom za to, že sme spolu mohli ponúknuť hodnotný čas deťom nášho sídliska.

 

Mgr. Silvia Skubeňova
štatutárka OZ Laura - stredisko Košice

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!