Nový detský „režim“

Letné mesiace prežila Haliganda v znamení príprav a realizácie festivalu pre rodiny s deťmi. V polovici augusta (15.-16.8.) sa areál na Janigovej premenil na vysnívanú Krajinu Haliganda, kde si počas dvoch dní našli „to svoje“ všetky deti aj ich rodičia.

Bohatý bol nielen hudobný a divadelný program v hlavnom stane, ale aj workshopová scéna. Nechýbala obľúbená hudobná skúšobňa, dabingové štúdio a tiež nafukovacie a skákacie atrakcie, maľovanie na tvár a skvelé občerstvenie. Piaty ročník festivalu sa uskutočnil vďaka podpore Ministerstva kultúry SR, ale aj vďaka Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, Nadácii Pro Cassovia a vďaka ďalším sponzorom.

Leto je za nami a Haliganda už rozbehla mimoprázdninový režim. Herňa materského centra podobne ako Montessori klub (obe na Čordákovej 50) boli otvorené aj v lete a pokračujú vo svojom programe aj počas školského roka. Okrem toho si rodičia môžu vybrať a od prvého septembrového týždňa zapísať svoje dieťatko alebo seba na rôzne kurzy.

Pre dospelých je určený mimoriadne úspešný a tiež žiadaný kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný – o výchove detí a o efektívnej komunikácii. Je vhodný pre rodičov ale aj učiteľov. Koná sa koncom septembra a je potrebné prihlásiť sa naň vopred. Kurz sa vhodne dopĺňa s novým večerným kurzom Montessori v praxi - pre rodičov detí od 2,5 do 6 rokov pod vedením Márie Heveriovej. Pre dospelých sú tiež určené hodiny zumby a posilňovacích cvičení. Väčšiu časť  ponuky však tvoria v Haligande kurzy pre deti. Otvárame opäť Hudobnú školu Amadeus pre deti od 6 mesiacov, Suzukiho husľovú triedu pre deti od 2,5 roka, kde sa deti učia hrať na základe cibrenia sluchu a napodobňovania a ktorá priamo nadväzuje na HŠ Amadeus. V pohybovej oblasti ponúkame cvičenia na fitloprtách pre rodičov s deťmi od 12 mesiacov a tiež masáže dojčiat. Pre 4-ročné deti začína nový kurz detskej zumby - zumbAtomic. Zo vzdelávacích kurzov pre najmenších otvárame kurzy znakovania Baby Signs (od 6 mesiacov), všestranne zameraný kurz Smart Baby a angličtinu pre deti od 3 rokov. Naďalej pokračujeme v prípravke do škôlky v adaptačnom programe Hurá do škôlky. Pre deti od 5 rokov organizujeme pravidelne v Dome kreativity Detské kreatívne laboratóriá pod vedením Romana a vždy na inú zaujímavú tému so zaujímavým hosťom. Všetky spomínané kurzy mali zápis začiatkom septembra, ale do niektorých sa možno dohlásiť aj priebežne.

Herňa materského centra a priestory Haligandy v pobočke na KVP lákajú od nového školského roka aj svojím novým športovým zariadením a sú atraktívnym doplnkom aj k obľúbeným narodeninovým oslavám, ktoré vieme podľa potrieb rodičov a detí pripraviť. Tešíme sa na stálych aj nových návštevníkov.

 

Mgr. Silvia Sorgerová
OZ Haliganda

 

Foto: Cirkusový workshop Juraja Benčíka na festivale Krajina Haliganda.

Foto: Juraj Gembický

Fotogaléria

Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!