1.ročník participatívneho rozpočtu

Máte nápad ako zlepšiť naše Sídlisko KVP?

Od 1.júla až do 31.augusta ho môžete prihlásiť do projektu participatívneho rozpočtu v dvoch kategóriách.


Občianske projekty - do výšky 2 000 eur, ktorých realizácia bude vo vašich rukách.

Zadania pre mestskú časť - do výšky 5 000 eur, ktorých realizácia bude v réžii mestskej časti.

Zaregistrujte sa na www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk, pridajte váš nápad a spolurozhodujte o tom, kam pôjdupeniaze z rozpočtu mestskej časti v roku 2021.

Dobré nápady môže pridať každý jeden z vás. Neváhajte. Určite sa oplatí dať myšlienky na papier. Podporíte tým rozvoj našej mestskej časti aj susedskú komunitu zároveň.

Viac

Víkend ako i nepriaznivé počasie sa dá využiť rôzne. Napríklad aj podaním svojho nápadu na - sidliskokvp.hlasobcanov.sk. Čo poviete?

Nenechajte svoje myšlienky len pre seba, prejdite si ich so susedmi či známymi, vyplňte formulár a možno váš nápad zlepší prostredie, v ktorom tu spoločne žijeme.

Ak vám niečo nie je jasné alebo potrebujete poradiť, neváhajte sa nás obrátiť. Do participatívneho rozpočtu sa môžete zapojiť do konca augusta. Využite to.

Viac

Ostáva posledných 8 dní! Každý deň vám pre inšpiráciu predstavíme výsledok participatívneho rozpočtu z rôznych miest na Slovensku.

Je najvyšší čas nenechať si nápad na zlepšenie života v mestskej časti iba pre seba ale prihlásiť na - sidliskokvp.hlasobcanov.sk a zapojiť sa tak do projektu participatívneho rozpočtu.

Ak potrebujete poradiť alebo pomôcť s vyplnením formulára, neváhajte nám napísať správu alebo volajte na 055/ 789 06 37 alebo 055/ 789 06 16.

Tešíme sa na vaše nápady!

Viac

Posledné dni vám ostávajú na podávanie vašich projektov. Neváhajte a prihláste svoj nápad na: https://sidliskokvp.hlasobcanov.sk/. Inšpirujte sa nápadmi z iných miest.

Ako môžete pridať svoj nápad?

Svoj nápad na zlepšenie služieb alebo verejného priestoru v mestskej časti KVP môžete pridať v dvoch kategóriach - občianske projekty alebo zadania mestskej časti.

Ak potrebujete poradiť, pomôcť s vyplnením formulára alebo niečo vysvetliť, zastavte sa u nás na miestnom úrade alebo nám zavolajte na 055 789 06 37/16. Radi vám pomôžeme.

Viac
Dnes do polnoci máte poslednú šancu podporiť projekty v rámci prvého ročníka participatívneho rozpočtu na sídlisku KVP.
Ak ste ešte nezahlasovali, neváhajte a kliknite na - www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk a vyberte 3 občianske projekty a 3 zadania pre mestskú časť.
 
O tom, ktoré nápady sa stanú realitou rozhodnete práve vy. Každý z projektov svojou myšlienkou obohatí naše sídlisko. Je to na vás.

 

Viac

Predstavujeme vám víťazné projekty prvého ročníka Participatívneho rozpočtu na sídlisku KVP! Rozhodli ste o nich Vy všetci, ktorí ste sa na stránke www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk zapojili do hlasovania a podporili svojho favorita. Gratulujeme predkladateľom týchto víťazných projektov.

Ďakujeme zároveň všetkým žiadateľom, ktorí sa zapojili so svojou myšlienkou ako zlepšiť život v našej mestskej časti, veľmi si to vážime, sú pre nás inšpiráciou do ďalšej práce. Veľká vďaka aj vám všetkým, ktorí ste sa zapojili do hlasovania a venovali mu pár minút zo svojho času.

Tešíme sa na realizácie nápadov v roku 2021. Aj vďaka vám sa nám tu bude opäť žiť o čosi lepšie. KVP-čkári ste super.

Viac
Dobré správy! S radosťou vám oznamujeme, že v Dirtparku na Drábovej ulici došlo k realizácii jedného z víťazných projektov participatívneho rozpočtu. Ide o prvý projekt, ktorý sa úspešne podarilo dokončiť.
 
,,Začali sme úpravou terénu, demontovali sme bývalý molitánový bazén a postupne sa pustili do úpravy priestoru na osadenie nafukovacieho vankúša. Následne sme zabezpečili odvodnenia pod odraz, umiestnenili podkladové gumy ako i vybudovali kotviacie systémy. V spodnej časti areálu sme postupne vybudovali nový kids skills trail,“ priblížil predseda OZ ENJOY The RIDE, Martin Boršč.
 
Najdôležitejšie je vždy začať, potom práce už len napredujú. Dobré správy sa v tejto dobe počúvajú dvakrát tak dobre, preto veríme, že už čoskoro sa budú znásobovať a my budeme stáť pri zrode ďalších projektov.

 

Viac
Aj vďaka novým dažďovým záhradám vzniká v Drocárovom parku jedinečná oddychová zóna. Vybudované boli vďaka dotácii z participatívneho rozpočtu, ktorú získalo Dobrovoľnícke centrum Košíc. Na ich vzniku sa podieľali desiatky dobrovoľníkov.
 
„Táto občianska participácia má obrovský zmysel, o čom svedčí aj účasť ľudí, ktorí nám prišli pomôcť s budovaním dažďových záhrad, za čo im ďakujeme. Aj vďaka nim sa nám podarilo zabezpečiť zadržiavanie dažďovej vody priamo na sídlisku, ktorá by inak skončila vo verejnej kanalizácií,“ priblížil koordinátor projektu Martin Ištvan.
 
Dažďové záhrady podľa jeho slov pomáhajú zlepšiť mikroklímu v letných horúčavách a ponúkajú pastvu nielen pre včely, vtáky či motýle, ale najmä aj pre oči obyvateľov či návštevníkov sídliska. Ich úlohou je zbierať dažďovú vodu zo striech a spevnených plôch, kde môže táto dažďová voda vsiakať do zeme a dopĺňať zásoby podzemnej vody a pomocou rastlín dažďovú vodu vyparovať zas do okolia. A to má veľmi priaznivý vplyv na miestnu klímu, čo nás veľmi teší.
 
Zelené témy sú na KVP vždy vítané a takéto projekty budeme s radosťou podporovať.

 

Viac
Ďalší projekt z participatívneho rozpočtu nabral na našom sídlisku reálne kontúry. Partia mladých ľudí zoskupená v Miestnej rade mládeže KVP za pomoci dobrovoľníkov, medzi ktorými bol aj náš poslanec postupne namaľovala čiary na vybraných ihriskách.
 
Ako prvé upravili ihrisko na Wurmovej ulici, kde pribudli hádzanárske čiary, pokračovali na ihrisku na Janigovej., Čordákovej a Starozagorskej ulici.
„Cieľom je zmultifunkčniť dané športoviská, aby boli atraktívnejšie na využitie. To znamená, že na plochy vybrané obyvateľmi v ankete, sme postupne namaľovali čiary pre viacero športov. Mali sme všetko k dispozícii farby, štetce, a nechýbala ani dobruá nálada, takže to išlo celkom rýchlo.“ Priblížil Matúš Nemec, koordinátor projektu.
 
V okolí ihrísk pribludli aj maľované hry pre deti, ktoré môžete napríklad nájsť v Drocárovom parku.
Ak sa takéto veci hýbu dopredu, máme z toho veľkú radosť.

 

Viac
Predstavujeme Vám ďalší krásny výsledok z participatívneho rozpočtu. Nášmu poslancovi Marián Podolinský sa podarilo zrealizovať projekt Gallery 13, ktorý má priniesť funkčný a živý priestor pre autorov prevažne z lokálneho prostredia ale i celých Košíc. Nájdete ho priamo v bráne na Starozagorskej ulici č.13, kde sa dostanete samostatným vstupom z vonkajšej strany.
 
Priestory, ktoré kedysi slúžili ako predajňa krmovín pre zvieratá a neskôr ako sklad nepotrebných vecí, prešli kompletnou renováciou. Vymenilo sa všetko čo bolo treba, a to napríklad celá elektroinštalácia, podlaha, strop, steny, potrubie i celkové vybavenie. Okrem toho sa to tam kompletne vymaľovalo a celá miestnosť sa tak zmenila na kreatívny výstavný priestor.
„Výstavy budú širokej verejnosti sprístupnené po uvoľnení pandemických opatrení. Chceli by sme ich realizovať každé 2 mesiace a to v rôznych v tematických okruhoch. Ako napríklad fotka, socha, angažované umenie alebo digitálne média,“ priblížil predkladateľ projektu Marián Podolinský.
 
Ako povedal, doposiaľ sa stihla uskutočniť iba jedna spomienková výstava pre úzky okruh rodiny a priateľov. Išlo o diela košickej výtvarníčky Marty Valach-Marinyak, ktoré budú doplnené aj o obrazy, s ktorými získala prestížne ocenenie v Španielsku.
 
Veríme, že aj Vy sa už čoskoro budete môcť pokochať krásou týchto jedinečných diel. Aj toto môže priniesť participatívny rozpočet – galériu namiesto kočikárne. Príjemná zmena, čo poviete?

 

Viac
nasledujúce
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!