Seniordom

V lokalite Drocárov park MČ Košice – Sídlisko KVP v objekte, ktorý bol v minulosti využívaný ako detské jasle a materská škola, sa buduje zariadenie pre seniorov „Seniordom“. Dané zariadenie bude slúžiť pre fyzické osoby odkázané na pomoc inej fyzickej osoby a pre fyzické osoby, ktoré dovŕšili dôchodkový vek.

Seniori s trvalým pobytom v MČ Košice – Sídlisko KVP budú uprednostnení v súvislosti s využívaním služieb „Seniordomu“.

06.03.2020

Samospráva však nemá dostatok finančných prostriedkov. Už v roku 2009 mala mestská časť Košice – Sídlisko KVP zámer vytvoriť dom seniorov, ktorý by poskytoval sociálne služby pre starších občanov. Keďže sa miestnej samospráve za dva roky nepodarilo nájsť finančné prostriedky, v roku 2013 podpísala zmluvu so súkromným nájomcom, ktorý mal pomôcť financovať Senior dom a následne ho spravovať.

„V roku 2013 mestská časť podpísala zmluvu s nájomcom, pánom Vancákom, ktorý sa zaviazal, že preinvestuje milión eur zo svojich finančných prostriedkov do stavby Senior domu a bude ho pre mestskú časť prevádzkovať. Pôvodný termín dokončenia bol 2015, druhý termín bol 2017. Dnes sme v roku 2020 a stavba je opachou. Sú odkryté základy, múry, nie je položená strecha. Stavebník mohol a mal konať a napriek tomu nekonal,“ vysvetlil starosta Sídliska KVP Ladislav Lörinc.

Viac
26.02.2020

Nájomca svoj záväzok o výstavbe viacnásobne nedodržal a neodovzdal stavbu ku kolaudácii. MČ chce v projekte pokračovať a dokončiť.

Košická mestská časť Sídlisko KVP za účasti polície a právneho zástupcu v utorok 25. februára po siedmich rokoch prevzala opätovne kontrolu nad areálom bývalej škôlky v Drocárovom parku, kde malo fungovať centrum pre seniorov.

„Nájomca svoj záväzok o výstavbe viacnásobne nedodržal a neodovzdal stavbu ku kolaudácii. Vedenie mestskej časti chce v projekte pokračovať a priestory na poskytovanie sociálnych služieb dokončiť,“ informovala za miestny úrad Ivana Padová.

Viac
Kontakt

Miestny úrad mestskej časti
Košice-Sídlisko KVP
Trieda KVP 1
040 23 Košice

IČO : 00691089

Telefón:  055 / 789 06 10
Fax:        055 / 789 06 33
Mobil:     0948 780 224

 

 

Vytvorenie účtu - registrácia v online casino - je to veľmi jednoduché.Stačí vyplniť pár koloniek na stránke a stlačiť tlačítko. Bez vytvorenia účtu nebudete môcť hrať za skutočné peniaze a skutočné peniaze aj vyhrať.

V jednom kasíne by ste si mali vytvárať len jeden účet, také sú pravidlá. Určite odporúčame pri vytváraní účtu uvádzať pravdivé údaje. Kasíno ich nezneužie, je licencované a kontrolované v rámci Európskej únie. Vlastne ich ani nemá ako zneužiť.

Ked si budete chcieť poslať vyhraté peniaze na Váš účet v banke, a vaše údaje nebudú správne, bude to oveľa zložitejšie a možno svoju výhru ani nikdy neuvidíte na svojom účte.

Kasína ktoré si namusíte inštalovať na svoj počítač ponúkajú možnosť vytvoriť si účet priamo na ich web stránke. V kasínach ktoré sa inštalujú, nájdete registráciu po otvorení kasíno programu.Nezabudnite, že pri vytvorení účtu a prvom vklade máte nárok na BONUS!